Czy szkoły w Illinois znowu się zamkną? Urzędnicy nalegają na powrót do zdalnego nauczania

Według Departamentu Zdrowia Stanu Illinois ponad 125 szkół w całym stanie zostało dotkniętych poważnymi ogniskami COVID-19.

Niektórzy rodzice i urzędnicy w całym stanie wzywają gubernatora JB Pritzkera do przywrócenia możliwości zdalnego nauczania. Na przedmieściach Waukegan zarówno rodzice jak i uczniowie protestowali i apelowali o możliwość zdalnego nauczania.

Czytaj także: Drugi co do wielkości dystrykt w USA wprowadza wymóg szczepień dla uczniów od 12 roku życia

„Jeśli rodzice czują, że przebywanie w szkole jest niebezpieczne dla ich dziecka, powinni mieć wybór, czy chcą wysłać swoje dziecko do budynku szkolnego czy też nie.” – powiedziała Anita Hanna, członek zarządu szkoły w Waukegan

Według statystyk w ciągu ostatniego tygodnia urzędnicy ds. zdrowia w Illinois zgłosili 26 062 nowych przypadków COVID-19. Prawie każdy powiat w Illinois znajduje się teraz na „poziomie ostrzegawczym”

Czytaj: Wiosną 2022 COVID-19 może być “opanowany”. Jest jeden warunek.

W zeszłym tygodniu, podczas konferencji prasowej, gubernator J.B. Pritzker Powiedział, że „zniesienie obostrzeń” może zostać wprowadzone tylko w przypadku, gdy liczby będą nadal spadać. Było to jeszcze przed ogłoszeniem najnowszych statystyk stanowych.

„Żyjemy w bardzo niebezpiecznym momencie koronawirusa, obserwujemy wzrost przypadków zachorowalności na wariant delta w całym kraju jak również i tutaj, w Illinois” – dodał.

Czy maski chirurgiczne mają datę ważności?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię