Nie żyje Veronica Wolski – antyszczepionkowiec i zwolenniczka iwermektyny.

Foto Twitter

W poniedziałek 13.09.2021 w szpitalu AMITA Health resurrection Medical Center w Chicago zmarła wyjątkowa pacjentka – 64 letnia Veronica Wolski.

Veronica była zwolenniczką teorii spiskowej propagowanej przez organizację znaną jako QAnon. Kiedy zachorowała na COVID-19 dzięki swojej postawie stała się niemal, że celebrytką – domagała się bowiem leczenia iwermektyną (budzącym spore kontrowersje preparatem weterynaryjnym). Według oficjalnej wersji, przyczyną jej śmierci było zapalenie płuc wywołane przez COVID-19 powiązane z niedoczynnością tarczycy.

Czytaj także: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Kobieta była znana ze swoich anty-szczepionkowych teorii oraz promowania nieprzestrzegania zaleceń i obostrzeń powiązanych z pandemią – m.in. przy użyciu transparentów zlokalizowanych przy autostradzie Kennedy’ego oraz filmów publikowanych na kanale YouTube. W jednym z ostatnich nagrań, miała się przyznać, że nigdy nie nosiła maski; co więcej: że wzywa policje zawsze, gdy ktoś próbuje ją zmusić do jej noszenia.

Wspomniana Iwermektyna jest, co należy podkreślić raz jeszcze: środkiem  przeznaczonym do zwalczania pasożytów u zwierząt – nigdy nie została oficjalnie zatwierdzona jako lek przeciw COVID-19. Fakt ten przypominany był przez samego producenta – koncern farmaceutyczny Merck oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Federalną Agencję ds. Żywności i Leków (FDA).

Czytaj też: Zdesperowani Amerykanie sięgają po lek dla koni i bydła w celu zapobiegania COVID-19

Iwermektyna przez niektórych zwolenników teorii spiskowych promowana jest (mimo braku jakichkolwiek badań naukowych) jako skuteczny środek zwalczający SARS COV-2 – poglądy takie wyrażają niektórzy republikanie, gospodarze programów talk-shaw oraz część lekarzy.

Kontrowersyjne teorie wciąż znajdują zwolenników, nie tylko wśród Amerykanów, ale przez większość społeczeństw, które w dalszym ciągu pozostają oporne na podanie szczepionki.

Od ponad tygodnia zwolennicy Veronici Wolski koczowali pod szpitalem, domagając się podania jej iwermektyny. Jeden z propagatorów teorii QAnon, prawnik Lin Wood publicznie namawiał setki tysięcy osób będących zwolennikami teorii spiskowych do podejmowania kontaktów telefonicznych ze szpitalem i składania żądania o użycie leku. Sam jak twierdził, wielokrotnie rozmawiał z pracownikami szpitala domagając się wypisania pacjentki i przekazania jej innemu lekarzowi, który miał na nią czekać przed szpitalem wraz z karetką.

Zobacz: Wiosną 2022 COVID-19 może być “opanowany”. Jest jeden warunek.

Odpowiedzią pracowników medycznych placówki na zgłaszane roszczenia było stwierdzenie, że lekarze pracujący w szpitalu zawsze kierują się oficjalnymi wytycznymi FDA oraz Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) – w związku z czym nie stosują iwermektyny.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię