„Salomon Sisters”, bank inwestycyjny z kobiecym kapitałem i zarządem ma szansę zrobić niemałe zamieszanie na rynku

Na Wall Street zabłysnął inwestycyjny bank – Independence Point Advisor, którego zarząd tworzą wyłącznie kobiety kierowane przez 56 letnią byłą prezes działu inwestycyjnego Bank of America – Anne Clarke Wolff.

Nie jest tajemnicą, że Wolff opuściła Bank of America w grudniu, aby pomóc większej liczbie kobiet zatrudnionych w bankach sprostać wyzwaniom związanym z „dostosowaniem” życia rodzinnego do 100 godzinnego dnia pracy tygodniowo przy jednoczesnym wspinaniu się bez przeszkód na szczyt kariery w branży.

Czytaj również: Największe skandale finansowe stulecia

Sektor o którym mowa, od dawna zdominowany był przez mężczyzn, znajdujących się na szczytowych stanowiskach – kobiety stanowiły w nim mniejszość zmuszoną do wywalczenia sobie zawodowej kariery w bardzo nierównej walce. W tym momencie należy wspomnieć rownież o innej kobiecie – Jane Fraser, która od lutego 2021 roku prowadzi Citigroup.

Czytaj: Gdzie najlepiej ulokować oszczędności podczas wzrostu inflacji

Independence point określany jako „Salomon Sister” próbuje wypracować sobie pozycję na rynku. Nieoficjalna nazwa pochodzi od Salomon Brothers, gdzie doświadczenie zdobywała znaczna część kadry kierowniczej. Anne Clarke Wolff – pomysłodawczyni projektu znajduje się na liście „Najpotężniejszych kobiet” American Banker. Kobieta zdążyła już opracować biznesplan, zrekrutować do pracy niemałe talenty i rozpocząć rozmowy z innym bankami na temat partnerstwa i współpracy.

Czy lubimy jesień? SONDA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię