Stany Zjednoczone: YouTube będzie blokował treści anty-szczepionkowe

Firma Alphabet Inc, właściciel serwisu YouTube, ogłosiła, że będzie blokowała wszelkie treści anty-szczepionkowe. Do tej pory serwis usuwał filmy zawierające nieprawdziwe informacje na temat szczepionek na Covid-19.

Na oficjalnym blogu YouTube ogłoszono, że zablokowane zostaną również kanały znanych aktywistów anty-szczepionkowych takich jak Robert F. Kennedy Junior czy Joseph Mercola.

Zobacz też: Pierwsza restauracja w Polsce – tylko dla zaszczepionych!

W ostatnim czasie giganci internetowi, między innymi YouTube, Facebook czy Twitter spotkały się z krytyką za brak odpowiednich i zdecydowanych działań mających na celu zablokowanie rozprzestrzenienia fałszywych informacji dotyczących szczepionek.

W ubiegły wtorek YouTube usunął niemieckojęzyczny kanał Russia Today za publikowanie filmów zawierających nieprawdziwe informacje na temat szczepionek na Covid-19. Władze Rosji nazwały to „bezprecedensową agresją informacyjną” i zagroziły zablokowaniem dostępu do serwisu w całym kraju.

Na serwisie YouTube zakazane będą między innymi treści mówiące o możliwym wystąpieniu bezpłodności wskutek szczepień przeciwko grypie, a także twierdzenia, że szczepionki MMR powodują autyzm.

Czytaj też: 40 sposobów na jesienne przygnębienie

Nowa zasada będzie miała zastosowanie zarówno do ogólnych oświadczeń o szczepionkach, jak i oświadczeń na temat konkretnych szczepionek, takich jak te podawane na odrę lub grypę. Opinie i zdania dotyczące szczepionek w fazie testowej będą nadal dozwolone.

Dozwolone będą również osobiste historie o reakcjach na szczepionkę, o ile nie pochodzą one z konta, które ma historię promowania dezinformacji o szczepionkach.

IAR/APP

Historie Sukcesu | Sebastian Stankiewicz – Healthy & Happy Living

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię