Facebook: M. Zuckerberg przeprosił za awarię

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg przeprosił użytkowników za wczorajszą awarię. Przez sześć godzin nie działał na całym świecie Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp. Była to najdłuższa w historii przerwa w działaniu Facebooka i innych serwisów, należących do tej firmy.

Jak informują przedstawiciele firmy, przyczyną awarii nie był atak hakerski, ale błąd w konfiguracji serwerów. W oświadczeniu, zamieszczonym na swojej stronie internetowej, Mark Zuckerberg zapowiedział znalezienie winnych awarii.

Czytaj również: Pod jakimi nazwami ukrywa się cukier w produktach żywnościowych?

Oświadczenie to spotkało się jednak z krytyką w sieci. Ludzie, którzy posługują się Facebookiem i WhatsAppem w pracy i ponieśli straty finansowe wskutek awarii, zarzucili Markowi Zuckerbergowi, że nie potraktował sprawy odpowiednio poważnie. Inni internauci piszą natomiast, że szef Facebooka „uważa się za ważniejszego, niż jest”.

Zobacz również: Jemioła – właściwości i zastosowanie

Szacuje się, że Mark Zuckerberg stracił wskutek awarii około siedmiu miliardów dolarów. Gdy doszło do awarii, kurs akcji Facebooka spadł o 4,9 procent, po jej usunięciu wzrósł o 0,5 procent.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię