Znalazła coś co wyglądało jak „wypluta landrynka” – stała się właścicielką fortuny

YouTube

Para Amerykanów z Kalifornii – Noreen Wredberg i jej mąż Michael dokonali niesamowitego odkrycia. W Parku Stanowym w Arkansas trafili na dziwny żółty kamień przypominający… wyplutą landrynkę. Nie wiedzieli jeszcze, że właśnie w ich ręce trafił kamień szlachetny warty setki tysięcy dolarów.

Spacerując po parku w Arkansas małżeństwo Wredbergów natrafiło na wystający z ziemi mały, błyszczący kamień. Był wielkości landrynki, posiadał kształt gruszki kolor lemoniady – informuje kierownik parku Caleb Howell. Okazało się, że w ręce pary trafił 3,38-karatowy diament.

Czytaj także: Pierścień Atlantów – pierścień który daje moc i ochronę

„Wtedy nie wiedziałam, że to diament, ale był czysty i błyszczący, więc go podniosłam” – powiedziała Noreen urzędnikom parku. „Naprawdę nie sądziliśmy, że znajdziemy diament  w tamtym miejscu, nie mówiąc już o czymś tak dużym”.

Ponieważ władze amerykańskiego rezerwatu pozwalają turystom zachować znaleziska dla siebie, małżeństwo stało się właścicielami małej fortuny.

W Parku Stanowym w Akansas od 1906 roku znaleziono już łącznie 75 tysięcy drogocennych kamieni. Nazywany „Kraterem Diamentów” jest miejscem chętnie odwiedzanym przez poszukiwaczy szczęścia (tj. kamieni szlachetnych) – większość jednak wychodzi z niczym. Wspomniane małżeństwo nie zamierzało niczego szukać, udali się do rezerwatu ponieważ tak przebiegała zaplanowana przez nich trasa wycieczki. Jak podaje przewodnik – Weymon Cox, para miała doskonałe warunki do poszukiwań diamentów – wcześniej przez kilka dni padał deszcz: „Kiedy woda odsłoni większy diament, a potem wyjdzie słońce, jego błyszcząca powierzchnię można łatwo dostrzec na ziemi” – powiedział.

Czytaj też: Archeolodzy odnaleźli sekret bogactwa króla Solomona – i nie było to złoto!

Wredbergowie znaleźli swój diament w trakcie pierwszej godziny pobytu w rezerwacie, nazwali go imieniem „Lucy” na cześć kotki, którą posiadają. Władze rezerwatu podkreślają, że nie zajmują się wyceną kamieni, wiadomo jednak, że znalezisko jest warte sporo. Poprzedniego znaleziska dokonano tam w Święto Pracy, 1 maja 2020 roku – mieszkaniec Arkansas wykopał wówczas z ziemi diament o wadze 9,07 karatów. W 1924 roku natomiast padł rekord Guinesa w kwestii największych znalezionych diamentów na terenie USA – odkryto 40,23 karatowy kamień.

Historie Sukcesu | Anna Jakubek – Arise Chicago Centrum Pracownicze

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię