Spada liczba nowych zgonów spowodowanych przez COVID-19

Spada liczba nowych zgonów spowodowanych przez COVID-19 – informuje Światowa Organizacja Zdrowia. W ubiegłym tygodniu zmarło najmniej osób od ponad roku. WHO ostrzega jednak, że walka z pandemią koronawirusa nie jest jeszcze zakończona.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował podczas wideokonferencji prasowej, że w ubiegłym tygodniu na całym świecie z powodu COVID-19 zmarło co najmniej 50 tysięcy osób. Jak mówił, to najmniej od roku, ale wciąż zbyt wiele.
Liczba nowych ofiar śmiertelnych spada na całym świecie oprócz Europy, gdzie wiele krajów zmaga się z nową falą zakażeń oraz zgonów. Liczba ofiar jest największa w tych krajach i społeczeństwach, gdzie dostęp do szczepionek jest najsłabszy” – dodał.

Czytaj również: Prawda czy fałsz, czyli COVIDowskie teorie spiskowe

Obecnie na całym świecie jedną dawkę szczepionki przyjęło 48 procent populacji globu. W pełni zaszczepionych jest 35 procent ludzi na świecie.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 4 miliony i 869 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 238 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Czy trzecia dawka szczepionki jest potrzebna?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię