Od najbliższego poniedziałku te linie lotnicze nie będą wymagały zakładania maseczki

Od poniedziałku,18 października 2021r. zostaje zniesiony nakaz noszenia maseczek przez podróżnych na terenie Norwegii i Skandynawii. Wymogu posiadania masek nie będzie dla osób podróżujących liniami SAS, Norwegian, Widerøe i Flyr.

„Śledzimy obecną sytuację w Europie i doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na takie posunięcie, biorąc pod uwagę statystyki dotyczące infekcji koronawirusem w kraju. Oczywiście nadal będziemy przestrzegać norweskich zasad kontroli zakażeń” – powiedział w wywiadzie dla telewizji TV 2 przedstawiciel SAS, John Eckhoff.

Czytaj też: Przyjazd do Polski z USA – ZASADY

„Chcemy jednocześnie podkreślić fakt, że pasażerowie nadal będą zobowiązani do noszenia maseczek na terenie lotnisk” – powiedział dyrektor ds. komunikacji Esben Tuman w Norwegian Airlines.

Linie lotnicze Flyr i Widerøe postanowiły również znieść wymóg stosowania masek podczas lotu od poniedziałku 18 października.

„Cieszymy się, że w poniedziałek będziemy mogli przyjmować nowych i starych pasażerów z dużym uśmiechem, bez maseczki na twarzy. Witamy na pokładzie” – powiedziała Silje Brandvoll, dyrektor ds. komunikacji i public relations Widerøe.

Czytaj też: Granice USA zostaną ponownie otwarte. Niestety nie dla wszystkich

Na trasach Widerøe do Alicante, Wysp Owczych, Aberdeen i Londynu maseczki będą nadal obowiązywały, aż do odwołania.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię