Pełnia w Baranie może rozpalić w nas ogień! To już dziś!

Rankiem, 18 października 2021r. Jowisz wyszedł z retrogradacji, tuż przed tym wydarzeniem podobne zjawisko dotyczyło Merkurego. Dwa tak istotne wydarzenia skumulowane w ciągu jednego dnia stanowią wyraźny sygnał do działania i “podbijania” świata.

Jakby tego było mało, dziaiaj (środa, 20 października będziemy świadkami pełni w Baranie znanej z dynamicznej, ognistej energii). Będą jej towarzyszyć intensywne zjawiska na niebie, sama w sobie może okazać się motorem zmian, których widmo już od jakiegoś czasu wyczuwalne było w nas samych i świecie. Pełnia wzmocniona zostanie znacząco przez kwadraturę Plutona z towarzyszącymi jej aktywnościami Eris i Marsa.

Czytaj również: 11 ciekawostek na temat marihuany

Czas ten może poruszyć głębiej tematy emocjonalne uświadamiając potrzebę zmian o przeciwstawienia się temu na co już nie wyrażamy zgody, czego już nie chcemy tolerować. Ważne jest, aby w tym czasie z rozwagą korzystać z gniewu, który może okazać się pomocny przy wyznaczaniu innym naszych granic – powinniśmy je teraz wyrażać mocno i jasno.

Jest to idealny bowiem czas na to aby skończyć z tolerowaniem czegoś co budzi nasze wątpliwości, idealny czas aby zerwać z przeszłością. Powinniśmy “robić swoje” i nie oglądać się na innych. Może to jednak oznaczać napięcia – Słońce i Mars cały czas są w Wadze, relacje pozostają więc w dalszym ciągu jednym z najważniejszych wyzwań – naszym zadaniem więc będzie balansowanie pomiędzy konfrontacją z innymi a uwzględnieniem ich punktu widzenia.

Zobacz również: Kariera zgodna z Twoim znakiem zodiaku

W relacjach istotne jest poznanie prawdziwych powodów tego, co wzbudza naszą agresję- przyjrzyjmy się osobom, które nas irytują: czy jest to ich zachowanie, osobowość, styl bycia. Być może w którymś punkcie przekraczają nasze granice (być może nawet nieświadomie). Ustalenie przyczyny pomoże w wyznaczeniu granic. W tym kontekście powinniśmy także przyjrzeć się samemu sobie: obserwować siebie i ustalić co akceptujemy a czego nie. Granice powinny także dotyczyć “wybaczania” – które nie powinno polegać na tym, by wybaczać nie z serca lecz dla zachowania relacji – gdyż generuje to ogromne ilości gniewu, frustracji, goryczy a nawet nienawiści. Postawienie granic jest trudne, lecz tylko będąc prawdziwym sobą skonstruujemy prawdziwe, trwałe relacje. Powróćmy do szczerości i autentyczności w relacji z samym sobą i z innymi. Do tego by zobaczyć czego naprawdę chcę, co mnie złości, a co budzi we mnie entuzjazm? I by pójść za tym, z szacunkiem dla granic innych.

Czytaj też: Co mówi o Tobie Twój miesiąc urodzenia?

Jak już wspomnieliśmy – nasze relacje wystawione będą na próbę podczas pełni w Baranie. Mogą eksplodować konflikty, które dotąd zamiatane były pod dywan, może skończyć się nasza cierpliwość, może wybuchnąć narastająca od jakiegoś czasu frustracja – wszystko spowodowane jest rozbudzeniem naszej dzikiej i ognistej strony. Możemy więc w tym czasie przejść w stan otwartej wojny z kimś kogo nie mamy już ochoty tolerować. Pozwólmy na przemówienie naszej ognistej stronie, dajmy się ponieść emocjom, lecz uważajmy na relacje z bliskimi osobami, gdyż możemy zniszczyć coś co budowaliśmy przez lata. W uniesieniach gniewu musimy znaleźć balans pomiędzy swobodnym wyrażaniem emocji, swoimi potrzebami i jednocześnie zadbać o relacje z bliskimi. W zbliżającym się czasie wiele może być walki o władze i wzajemnej rywalizacji: o pozycję w pracy, o awans. Niewykluczone, że inni będą próbowali nas zdominować. Nie dajmy wpędzić się w chora grę, sami też nie nadużywajmy władzy nad innymi. Koncentrujmy się na tym, na co mamy realny wpływ, potraktujmy te rzeczy jako “check listę” do wykonania zadania.

Czas pełni i cały ten tydzień to czas, w którym będziemy mieli wiele chęci i energii do wprowadzania zmian w swoim życiu – tak aby “ruszyć do przodu”. Nie zmarnujmy tego – pozbądźmy się wszelkich niezdrowych kompromisów, niepowodzeń, nieautentyczności, które zabierają nam cała energię i chęci do życia.

Wizyta u wróżki. Czego możemy się spodziewać?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię