Najdziwniejsze amerykańskie tradycje na Halloween

Komercjalizacja Halloween rozpoczęła się w 1900 roku, kiedy to zaczęto produkować pocztówki i wycinane papierowe dekoracje związane z Halloween. Kostiumy na Halloween i tradycja przebierania zaczęły pojawiać się w latach 30., a zwyczaj trick-or-treat „cukierek albo psikus” pojawił się po raz pierwszy w latach 50.

Dzisiaj oprócz przebierańców i trick-or treat wiele miast i miasteczek ma swoje tradycje od parad po wyścigi trumien i rzucanie dyniami.

Zobacz również: Jak świat obchodzi Halloween?

1. Wyścig trumien

W małym górskim miasteczku Manitou Springs w Kolorado organizowany jest wyścig trumien. Każda drużyna składa się z pięciu zawodników, w tym czterech biegaczy i jednego trupa. Biegacze – przebrani za klaunów, zombie i innego rodzaju dziwactwa – popychają swoje trumny z trupem w kierunku mety, po stromej drodze pnącej się w górę. Wydarzenie poprzedza Parada Trumien, podczas której ulicami Manitou przemierza korowód zabytkowych karawanów.

Czytaj również: 17 ciekawostek na temat stanów USA

2. Toczenie dyń

Wszystko zaczęło się w 1969 roku w Chagrin Falls w stanie Ohio kiedy to grupa licealistów wykradła dynie z pobliskiej farmy, załadowała je na pick-upy i po dotarciu do najwyższego punktu w Chagrin Falls zaczęła je toczyć w dół ulic. Dzisiaj mieszkańcy zostawiają dynie dla dzieci Chargin Falls, które legalnie są staczane w dół Grove Hill.

Czytaj: Pozycja do spania ma wpływ na nasze zdrowie i jakość snu

3. Czarownice i Czarnoksiężnicy na SUP

W Kalifornii w Morro Bay Harbor co roku zbiera się grupa setek czarownic i czarnoksiężników na paddle boards, aby popływać po przybrzeżnych wodach zatoki. Tradycja ta rozpoczęła się kilka lat temu obchodami urodzin jednej z czarownic.

Czytaj też: Dlaczego kobiety żyją dłużej od mężczyzn?

4. Thriller Flash Mob

Co roku w Nowym Orleanie w Halloween tuż przed południem na ulice wychodzi grupa Zombie, aby odtańczyć Thrillera Michaela Jacksona. Choreografią wydarzenia zajmuje się Kenneth Bryan, który prowadzi grupę od ratusza miejskiego do dzielnicy francuskiej.

Zobacz: 3 przepisy z użyciem Dyni hubbard – Hubbard squash

5. Rozbijanie lodówek i samochodów gigantycznymi dyniami

Tysiące widzów napływa do Hee Haw Farm w Utah, aby oglądać rozbijanie aut i sprzętu AGD poprzez rzucanie w nie dyń. Punktem kulminacyjnym dnia jest spuszczenie z dźwigu z wysokości 175 stóp największej wyhodowanej dyni.

ZS

Jak przestać przejmować się tym, co mówią o nas inni?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię