Joe Biden już w drodze do Europy

Foto: Twitter @POTUS

Prezydent USA Joe Biden jest w drodze do Europy. Podczas sześciodniowej podróży amerykański prezydent spotka się z papieżem Franciszkiem, weźmie udział w szczycie grupy G20 w Rzymie oraz konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow.

Tuż po południu czasu lokalnego prezydent Joe Biden i pierwsza dama Joll Biden wsiedli na pokład helikoptera Marine One i udali się do bazy Andrews, skąd na pokładzie Air Force One odlecieli do Rzymu. Jutro amerykańska para prezydencka zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka.

Czytaj również: Stany Zjednoczone wydały pierwszy paszport z oznaczeniem płci „X”

Joe Biden spotka się też z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą oraz premierem Mario Draghim. Będzie także rozmawiał z prezydentem Francji Emanuelem Macronem, miedzy innymi o naprawie relacji amerykańsko-francuszkich po tym, jak Amerykanie przejęli kontrakt na okręty podwodne, który Francja negocjowała z Australią.

W sobotę i niedzielę Joe Biden weźmie udział w szczycie przywódców grupy G-20. Na spotkaniu nie pojawią się jednak osobiście prezydenci Chin Xi Jonping oraz Rosji Władimir Putin.

Zobacz: Prezydent Tajwanu o współpracy z USA

Po wizycie w Rzymie Joe Biden uda się do Glasgow na konferencję klimatyczną COP26. W Glasgow może dojść do spotkania Joe Bidena z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem, choć Biały Dom jeszcze tego nie potwierdził oficjalnie. Amerykańska para prezydencka powróci do Waszyngtonu w środę.

Sztuczna inteligencja będzie wspierać polityków. Czy to dobry pomysł?

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię