Republikanin wygrał wybory na gubernatora Wirginii

Republikanin Glenn Youngkin wygrał wybory gubernatora stanu Wirginia. Głosowanie w New Jersey pozostaje nierozstrzygnięte. Wyniki w obu stanach są porażką partii demokratycznej.

Po podliczeniu ponad 95 procent głosów Glenn Youngkin wyprzedza demokratę Terry’ego McAuliffa stosunkiem głosów 51 do 48,3 procent. Ponieważ kandydat demokratów nie ma szans odrobić tej straty, to Youngkin zostanie gubernatorem Wirginii. Republikanie prawdopodobnie zdobędą też fotele zastępcy gubernatora i prokuratora generalnego.

Czytaj również: Nowy Jork ma nowego burmistrza

Zwycięstwa republikanów w Wirginii są znaczące, ponieważ w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich Joe Biden wyprzedził tam Donalda Trumpa o ponad 10 procent. Eksperci są zgodni, że do porażki demokratów przyczyniły się niskie notowania obecnego prezydenta.

 

W New Jersey po podliczeniu 80 procent głosów minimalną przewagę ma republikanin Jack Cittarelli. Ponieważ z kilku demokratycznych okręgów nie spłynęły jeszcze wszystkie wyniki, dotychczasowy gubernator, demokrata Phil Murphy nadal ma szansę na zwycięstwo. Jednak fakt, że walka między Murphym a Cittarellim jest tak zacięta również odzwierciedla rozczarowanie wyborców działaniami demokratów.

Zobacz też: Horoskop na listopad dla wszystkich znaków zodiaku

Według badań opinii publicznej około 70 procent Amerykanów uważa, że sprawy kraju idą obecnie w złym kierunku.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię