Śmiertelne ofiary paniki podczas koncertu Travisa Scotta w Houston

Co najmniej osiem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych podczas piątkowego koncertu otwierającego festiwal Astroworld w Teksasie.

Jak poinformował komendant straży pożarnej w Houston Samuel Pena, dramat rozpoczął się około godziny 21:00, kiedy „tłum zaczął napierać w kierunku przodu sceny”.

Czytaj też: Najczęściej kradzione marki samochodów w USA

„Ścisk i przepychanie wywołały panikę, wiele osób upadło na ziemię i zostało przedeptanych, niektórzy z nich tracili przytomność. Dzisiaj mieliśmy już osiem potwierdzonych ofiar śmiertelnych i dziesiątki osób, które zostały ranne. Badania lekarskie ostatecznie ustalą przyczynę śmierci tych osób” – dodał podczas konferencji prasowej

Czytaj też: 12 listopada szkoły w Chicago zostaną zamknięte by uczniowie mogli poddać się szczepieniom

„Do szpitala przetransportowaliśmy 17 pacjentów – 11 z nich miało zatrzymanie akcji serca” – powiedział.

Na koncercie amerykańskiego rapera Travisa Scotta znajdowało się około 50 000 osób. Scott kilkukrotnie przerywał swój występ widząc swoich fanów w niebezpieczeństwie w pobliżu sceny. Niestety sprawy wymknęly się spod kontroli.

Zobacz: Przepis na czekoladowe muffinki z dyni japońskiej

Władze festiwalu zdecydowały się o odwołaniu reszty koncertów zaplanowancyh w ramach festiwalu. Według oficjalnych doniesień podczas całego dnia imprezy, zostało rannych aż 300 osób.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię