Kolatek’s Bakery & Deli otworzył nowy sklep i piekarnię w Palatine

Foto: Facebook Kolatek's Bakery & Deli

Kilka dni temu Kolatek’s Bakery & Deli otworzył nowy sklep i piekarnię w Palatine. Sklep o nazwie Kolatek Baking Co. zajmujący powierzchnię 3300 stóp kwadratowych znajduje się przy 1916 N. Rand Road i jest otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach od 9 rano do 7 wieczorem.

Sklep oferuje delikatesy z jedzeniem przygotowywanym na wynos, półkowe artykuły spożywcze sprowadzane m.in. z Polski, Ukrainy, Litwy i Czech, produkty Amiszów oraz piekarnię z własnego wyrobu pieczywem i ciastami. Kolatek Baking Co. oferuje około 40 rodzajów świeżego pieczywa. Głównie jest to pieczywo żytnie i na zakwasie, ale także pieczywo orkiszowe i pieczywo ze starych zbóż, takich jak farro, kamut, amarantus, czarnuszka i inne.

Czytaj również: Okres zapisowy na Medicare i Obamacare – co trzeba wiedzieć i o czym pamiętać?

Właściciel, Bartłomiej Kolatek, w rozmowie dla Daily Herald powiedział, że w sklepie można również kupić produkty przyjazne dla osób na diecie ketogenicznej oraz diabetyków, takie jak organiczne, naturalne słodziki, a nawet sernik i ciasteczka brownie w wersji keto.
Kolatek Baking Co. oferuje również produkty luzem dla piekarzy-amatorów oraz przyprawy, zioła i herbaty z całego świata.

Zobacz też: Lista sklepów zamkniętych w Święto Dziękczynienia

Kolatek i jego rodzina są właścicielami Kolatek’s Bakery & Deli, które od 35 lata działa w Chicago. Sklep w Palatine jest ich drugą lokalizacją.

Foto: Facebook Kolatek’s Bakery & Deli

Chicagowska piekarnia została założona przez matkę Bartłomieja Kołatka, Zofię, która wyemigrowała do Chicago w 1984 roku ze swoim sześcioletnim synem, aby połączyć się z mężem Januszem, który wyemigrował do USA trzy lata wcześniej. Para otworzyła pierwszy sklep Kolatek w 1986 roku w dzielnicy Gage Park w Chicago, a następnie w połowie lat 90. otworzyła drugi sklep przy 2445 N. Harlem Avenue. Pierwotna lokalizacja została sprzedana w 2004 roku na rzecz rozbudowy sklepu przy Harlem Avenue, który istnieje do dnia dzisiejszego.

Sklep pracuje nad przebudową swojej strony internetowej, aby umożliwić składanie zamówień online oraz dostawy do domu za pośrednictwem strony DoorDash.

Pasowanie na ucznia | Polska Szkoła im. Jana III Sobieskiego

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię