Nowe zasady wjazdu do USA

Nowe zasady wjazdu do usa

Nowe zasady wjazdu do USA obowiązują od października 2021. Przygotuj się na bardziej rygorystyczne wymagania testowe.

Oto, co międzynarodowi podróżnicy powinni wiedzieć o nowych wymaganiach dotyczących wjazdu do Stanów Zjednoczonych:

 1. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom skracają okres testowy, w którym wszyscy międzynarodowi podróżnicy muszą przejść test na koronawirusa przed odlotem z trzech dni do jednego. Przed zmianą zasad tylko niezaszczepieni podróżni musieli przejść test nie wcześniej niż jeden dzień przed podróżą.
  Skrócone ramy czasowe mają na celu zapewnienie mniejszej możliwości rozwoju infekcji wariantem omicron przed przybyciem do Stanów Zjednoczonych.
 2. Amerykańskie linie lotnicze na życzenie CDC będą zbierać informacje o pasażerach – nazwiska, adresy, numery telefonów, adresy e-mail i daty urodzenia, umożliwiających śledzenie kontaktów wśród przyjeżdżających międzynarodowych podróżnych i przesłanie ich do CDC „na żądanie”.
 3. Nowe przepisy dotyczą wszystkich pasażerów lotniczych w wieku 2 lat i starszych, którzy przylatują do USA z innego kraju, niezależnie od statusu szczepień lub narodowości. Podróżni, którzy mogą udowodnić, że wyzdrowieli z COVID-19 w ciągu ostatnich 90 dni, są zwolnieni.
 4. Podróżni powinni pamiętać, że nie wszystkie autotesty kwalifikują się do wjazdu do USA. Testy muszą być przeprowadzane przed opiekunem telezdrowia i spełniać inne kwalifikacje określone przez CDC.
 5. Według CDC testy muszą być dopuszczone do użytku w kraju, w którym zostały przeprowadzone. Podróżni muszą wykonać test na obecność wirusa, który obejmuje testy antygenowe i testy amplifikacji kwasów nukleinowych, takie jak:
 • reverse transcription-polymerase chain reaction (RT-PCR) tests – testy reakcji łańcuchowej polimerazy z odwrotną transkrypcją (RT-PCR)
 • reverse transcription loop-mediated isothermal amplification (RT-LAMP) tests – testy izotermicznej amplifikacji za pośrednictwem pętli odwrotnej transkrypcji (RT-LAMP)
 • transcription-mediated amplification (TMA) tests – testy amplifikacji za pośrednictwem transkrypcji (TMA)
 • nicking enzyme amplification reaction (NEAR) tests – testy reakcji amplifikacji enzymów nacinania (NEAR)
 • helicase-dependent amplification (HDA) tests – testy amplifikacji zależnej od helikazy (HDA).
 • Zobacz także: Wybierasz się do USA? Musisz zapoznać się z systemem ESTA!
 1. Chociaż testy PCR są popularne, uzyskanie wyników może potrwać kilka dni, dlatego podróżni powinni poddawać się szybkim testom zaakceptowanym przez CDC, aby upewnić się, że uzyskają wyniki w odpowiednim czasie.
 2. CDC zaleca, aby wszyscy przylatujący pasażerowie lotniczy przeszli kolejny test wirusowy trzy do pięciu dni po przylocie, a niezaszczepieni podróżni powinni poddać się kwarantannie przez siedem dni po podróży.
 3. Federalny mandat dotyczący masek wymaga od podróżnych zakładania maseczek w samolotach, pociągach, autobusach oraz na lotniskach i dworcach kolejowych. Mandat został przedłużony do 18 marca.
  Podróżni, którzy odmówią noszenia masek, mogą zapłacić grzywnę w wysokości od co najmniej 500 USD do 3000 USD.

Nowe zasady wjazdu do USA obowiązujące wszytskich obcokrajowców wymagają starannego przygotowania do podróży i skompletowania wszystkich niezbędnych dokumentów dotyczących inforamacji medycznych.

 

Najlepsze wyszukiwarki tanich lotów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię