Unikała płacenia podatków. Teraz zapłaci 200 milionów dolarów grzywny

Najpopularniejsza chińska influencerka Viya ma zapłacić grzywnę w wysokości miliarda 340 milionów juanów, czyli 210 milionów dolarów. Według chińskich władz, kobieta unikała płacenia podatków. Jej majątek jest szacowny na ponad miliard 200 milionów dolarów.

Chińska celebrytka Viya, która naprawdę nazywa się Huang Wei, została ukarana przez urząd podatkowy w mieście Hangzhou. Według władz, od 2019 roku ukrywała ona część dochodów. Blogerka poinformowała już, że zamierza zapłacić nałożoną na nią grzywnę w wysokości 210 milionów dolarów.

W ubiegłym miesiącu w Chinach za unikanie płacenia podatków ukarano dwie osoby zajmujące się tak zwanym livestreamingiem, czyli sprzedażą towarów na żywo w internecie na platformach e-commerce. Według chińskich mediów, influencerkom będzie trudno wrócić do sprzedaży w internecie.

36-letnia Viya w tym roku została uznana przez magazyn „Time” za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie. Majątek jej i jej męża jest szacowany na miliard 200 milionów dolarów. Chińska królowa live-streamingu karierę zaczynała w 2003 roku od sprzedaży ubrań w małym sklepie, położonym niedaleko pekińskiego zoo.

IAR

30 ciekawostek na temat agenta 007 – Jamesa Bonda

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię