Najpiękniejsze miasteczka dla miłośników sportów zimowych

Niektórzy ludzie marzą o wakacjach na plaży, podczas gdy inni nie mogą się doczekać opadów śniegu i weekendu na stoku. Jeśli należysz do miłośników śniegu i zimowych sportów mamy dla ciebie listę najpiękniejszych miasteczek o zimowej scenerii.

1. Telluride, Kolorado

Telluride, dawne wiktoriańskie miasto górnicze w Górach Skalistych w Kolorado, położone jest w kanionie skrzynkowym pośród zalesionych szczytów u podnóża popularnego ośrodka narciarskiego i golfowego. Dziś Telluride jest znane jako światowej klasy ośrodek narciarski, przyciągający zarówno bogatych i znanych, jak i zwykłych amatorów narciarstwa. Zapierające dech w piersiach górskie widoki są domem dla niesamowitych terenów narciarskich, a centrum miasta pełne jest historycznych hoteli i luksusowych miejsc wypoczynku. W górach San Juan otaczających Telluride występuje najwyższa koncentracja szczytów o wysokości 13- i 14-tysięczników. Te majestatyczne szczyty otaczające Telluride sprawiają, że wielu odwiedzających turystów jest zdania, że przypominają one europejskie Alpy. Okolica oferuje niesamowite tereny do uprawiania wszystkich sportów zimowych, od narciarstwa po jazdę skuterami śnieżnymi.

2. Bozeman, Montana

Bozeman to miasto w południowej Montanie, w Górach Skalistych. W centrum miasta znajduje się Montana State University Museum of the Rockies, w którym znajduje się jedna z największych kolekcji okazów T. Rex i planetarium. W pobliżu Bridger Range na północy i Spanish Peaks na południu znajdują się trasy do uprawiania narciarstwa, zimowej jazdy na rowerze i pieszych wędrówek. Miasteczko oferuje różnorodne butiki i małe restauracje. Bozeman jest położone tylko 90 minut od Parku Narodowego Yellowstone.

3. Bethel, Maine

Najbardziej znane z ośrodka narciarskiego Sunday River. Ta mała wioska oferuje najlepsze narciarstwo alpejskie na wschodzie USA, dziesiątki mil tras przygotowanych do narciarstwa biegowego, trasy i wypożyczalnie skuterów śnieżnych, wędrówki w rakietach śnieżnych w White Mountain National Forest i inne lokalne systemy szlaków, kuligi, tubing oraz wędkarstwo podlodowe.

4. Sun Valley i Ketchum, Idaho

Te sąsiednie miasta szczycą się niesamowitymi skokami do jazdy na nartach. Te dwie miejscowości są tak popularne, że Oprah Winfrey, Tom Hanks i Bill Gates mają tam domy. Podczas wizyty należy koniecznie spróbuj narciarstwa biegowego, ponieważ Sun Valley jest nazywane „Nordic Town USA”. Okolica oferuje również trasy do zimowej jazdy rowerowej, przejażdżek na skuterach śnieżnych oraz zimowe paralotniarstwo.

5. Park City, Utah

To miasto, w którym co roku w styczniu odbywa się słynny Festiwal Filmowy w Sundance, znajduje się mniej niż pół godziny od Salt Lake City. Tam każdy narciarz możesz spróbować swoich sił na tych samych stokach, które pokonywali olimpijczycy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City 2002. Miłośnicy biegówek, snowboardu, zimowej jazdy rowerami, łyżwiarstwa i jazdy skuterami nie będą się nudzić. Również co roku w Park City znajduje się oszałamiająca wystawa zamków lodowych, czyli rzeźb wykonanych w całości z lodu.

6. Leavenworth, Waszyngton

W tym miasteczku nastrój zimowo- świąteczny utrzymuje się aż do Walentynek. Podróż do Leavenworth przeniesie cię do wioski w stylu bawarskim gdzie może przejechać się kucykiem, spróbować wspinaczki po lodzie czy narciarstwa przełajowego. Leavenworth znajduje się w Górach Kaskadowych w centrum stanu Waszyngton. Wszystkie budynki są w stylu alpejskim, a restauracje serwują niemieckie piwo i jedzenie. W miasteczku znajduje się Muzeum Dziadków do Orzechów, a pobliskie tereny winiarnie otwarte dla zwiedzających.

ZJ/ZSS

Najpiękniejsze miasteczka dla miłośników sportów zimowych

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię