Odkryj znaczenie popularnych gatunków kwiatów

Niezależnie od sytuacji czy powodu, kwiaty są wspaniałym prezentem łączącym emocje z uczuciami. Symbolizują miłość, troskę, radość i smutek. Czasami znaczą więcej niż słowa.

Alstremeria

Peruwiańska lilia – piękny kwiat, który reprezentuje szczęście, oddanie i przyjaźń. Występuje w szerokiej gamie odcieni, w tym w kolorze białym, różowym, czerwonym, pomarańczowym, fioletowym i żółtym. Często są dwubarwne i piegowate.

 

Amarylis

Amarylis belladonna symbolizuje dumę, determinację i promienne piękno. Słowo „amarylis” pochodzi od greckiego słowa „amaryssein”, które oznacza błyszczeć.

Amarylis

Zawilec

Anemon symbolizuje oczekiwanie i są uważane za przynoszące szczęście i chroniące przed złem. Jest dostępny w wielu naturalnych i w kolorach czerwonym, różowym, bordowy, niebieskim i fioletowym. Według starożytnych wierzeń anemon chroni przed złem i chorobami.

Rajski ptak

Bird of Paradise symbolizuje radość i raj. Ten tropikalny kwiat reprezentuje również wierność, zamyślenie i miłość. Wyglądem przypomina dziób ptaka.

Goździki

Symbolizują dumę i piękno. Czerwony goździk symbolizuje miłość, dumę i podziw, a różowy goździk symbolizuje miłość kobiety lub matki. Biały goździk symbolizuje niewinność i czystą miłość.

Żonkile

Oznaczają odbudowę, odrodzenie i nowy początek, ale również dobrobyt i bogactwo. Żonkile są zarówno piękne, jak i niedrogie. Oprócz jasnego, klasycznego koloru, żonkile są również oferowane w połączeniu zarówno bieli i żółci, jak i pomarańczy i bieli. Są też dostępne w całości w kolorze białym.

Dalie

Dalie reprezentują godność, elegancję i dobry gust. Są ulubieńcami ślubnymi, dostępnymi w szerokiej gamie odważnych, jasnych i pięknych kształtów i kolorów. Również symbolizują trwałą więź i zaangażowanie.

Dalie

Stokrotka

Stokrotki symbolizują nowe początki i niewinność. Są odmianą ” w sprayu”, co oznacza, że ​​każda łodyga ma średnio od 3 do 5 kolorowych kwiatów. Biała stokrotka to niewinność i czystość. Żółta symbolizuje radość, przyjaźń i szczęście. Różowa to kolor miłości i romansu, a czerwona pasji.

Ostróżka

Delphinium reprezentuje lekkość i żywotność. Ostróżka oznacza również dążenie do sukcesu, radość z życia, nowe możliwości. Świętuje szczęście i radość z życia. Niebieska ostróżka to zaufanie, różowa – romans i miłość, a biała symbolizuje czystość i niewinność.

Frezje

Frezja symbolizuje słodycz, niewinność i zamyślenie. Można znaleźć frezja w kolorach, takich jak biały, fioletowy, pomarańczowy, żółty. Bukiet kolorowych frezji oznacza przyjaźń.

Lilak

Ten rodzaj kwiatu ma około 30 gatunków. Purpurowy liliowy symbolizuje miłość i namiętność, ale i duchowość. Liliowy symbolizuje pierwszą miłość, biały to symbol czystości, a niebieski oznacza szczęście i radość.

Lilie

Lilia to siła, elegancja i piękno. Biała lilia jest symbolem czystości i często używana jest do reprezentowania Matki Boskiej. Według chiński wierzeń lilia pomaga złagodzić ból serca po stracie ukochanej osoby. Kwiat lilii reprezentuje macierzyństwo i płodność.

Lilie

Konwalie

Podobnie jak lilia, konwalia reprezentuje czystość, a także szczęście, słodycz i pokorę. Popularny kwiat ma małe, delikatne, dzwonkowate kwiaty. Niektórzy twierdzą, że mogą one wywołać pozytywną energię. Konwalia również oznacza skromność.

 

Tulipan

To kwiat ofiarowany w 11 rocznicę ślubu. Tulipan oznacza trwałą miłość, nieśmiertelną namiętność. Czerwone symbolizują miłość i pasję, białe przeprosiny, żółte nieodwzajemnioną miłość, pomarańczowe – uznanie i zrozumienie, a fioletowe dobrobyt.

Storczyk

Orchidea to miłość, piękno, urok i płodność. Egzotyczne piękno, kobiecość, wyrafinowanie. Żółte storczyki to symbol wdzięku i kobiecości, czerwone oznaczają pasję i pragnienie. Na świecie występuje ponad 20 tysięcy odmian storczyków.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię