Wielkie zmiany w Starbucks od 9 lutego. Ilu pracowników odejdzie z pracy?

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, sieć Starbucks będzie wymagała od wszystkich swoich pracowników w USA dowodu pełnego szczepienia lub cotygodniowych testów COVID-19. Zasada ta wchodzi w życie 9 lutego.

Zdaniem giganta z Seattle, jest to odpowiedź na Occupational Safety and Health Administration, która w listopadzie wydała wymóg szczepień lub testów dla firm zatrudniających ponad 100 pracowników.

Wymóg, który spotkał się z licznymi pozwami sądowymi, został podtrzymany w zeszłym miesiącu przez trzech sędziów z Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych.

Do 10 stycznia wszyscy pracownicy Starbucks w USA muszą udowodnić swój status szczepionkowy. W tej chwili w sieci zatrudnionych jest około 228 000 osób.

„Zdaję sobie doskonale sprawę z faktu, że partnerzy mają szerokie spektrum poglądów na temat szczepień, podobnie jak reszta kraju”, powiedział dyrektor operacyjny Starbucks John Culver w liście wysłanym do pracowników pod koniec grudnia. „Moim obowiązkiem i obowiązkiem każdego lidera jest robić wszystko co w naszej mocy, aby zapewnić ci bezpieczeństwo i stworzyć możliwie najbezpieczniejsze środowisko pracy”.

W swoim oświadczeniu Starbucks dodał, że pełne szczepienie oznacza dwa zastrzyki szczepionki Pfizer lub Moderna lub jeden zastrzyk szczepionki Johnson & Johnson.

Jeśli pracownik Starbucks zdecyduje się zamiast tego na cotygodniowe testy, musi sam ponieść koszty testów i przejść testy w aptece, klinice lub innym miejscu testowania, w którym ktoś obserwuje test. Pod uwagę będą brane przeciwwskazania ze względu na wyznawaną religię i uwarunkowania medyczne – w tym wypadku pracownicy będą zobowiązani do wykonywania testów.

Pracownicy, którzy uzyskają pozytywny wynik testu, będą mogli wykorzystać „płatne dni wolne” na izolację.

Przedmieścia Chicago, które wymagają dowodu szczepień

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię