Tragiczny pożar w Nowym Jorku. Wiadomo, co było przyczyną

Przyczyną pożaru w nowojorskiej kamienicy, w którym zginęło 19 osób a ponad 60 zostało rannych, był nieprawidłowo działający przenośny grzejnik elektryczny.

Świadczą o tym zebrane fizyczne dowody i zeznania mieszkańców – powiedział dziennikarzom szef nowojorskiej straży pożarnej Daniel Nigro. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się w sypialni jednego z mieszkań. Strażacy zastali otwarte drzwi w mieszkaniu, w którym wybuchł ogień, co przyspieszyło rozprzestrzenianie się dymu.

Pożar wybuchł przed południem czasu lokalnego na drugim piętrze liczącego 19 pięter bloku w dzielnicy Bronx. Gdy strażacy przybyli na miejsce po trzech minutach cały budynek był pełny gęstego dymu.

 

 

Z ogniem walczyło około 200 strażaków. Ekipy ratownicze znajdowały ofiary na każdym piętrze. Wśród ofiar śmiertelnych jest 9 dzieci. Rannych przewieziono do szpitala na Bronxie. „Te liczby są przerażające. To jeden z najtragiczniejszych pożarów z jakimi mieliśmy do czynienia współcześnie w Nowym Jorku” – powiedział burmistrz miasta Eric Adams.

Budynek, w którym doszło do pożaru, został wybudowany w 1972 roku. Znajdowało się w nim 120 mieszkań.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię