Niezaszczepieni nie kupią alkoholu i marihuany

Quebec będzie wymagać szczepień od osób chcących kupić alkohol w państwowych sklepach alkoholowych. Wymóg wpłynie również na punkty sprzedaży marihuany prowadzone przez Société Québécoise du cannabis (SQDC).

Minister zdrowia Christian Dubé ogłosił nowy środek walki z COVID-19 podczas konferencji prasowej, mówiąc, że urzędnicy rządkowi są w trakcie ustalania wprowadzenia daty nowego obostrzenia.

„Jeśli nie chcesz się szczepić, zostań w domu”, powiedział Dubé.

Dubé argumentował, że ograniczając miejsca publiczne dostępne dla osób nieszczepionych, rząd w ten sposób ograniczy ich kontakty ze społeczeństwem, a tym samym zmniejszy ryzyko przeniesienia wirusa. Nowe ograniczenie jest częścią rozszerzenia systemu paszportów szczepień, który będzie wymagał trzech dawek. Mieszkańcy Quebec, którzy nie przyjmą dawki przypominającej nie będą kwalifikować się na paszport cowidowy.

 

„Jeśli niezaszczepieni nie są zadowoleni z tej sytuacji, mają do dyspozycji bardzo proste rozwiązanie”, powiedział minister, dodając, że „tym rozwiązaniem jest zaszczepienie się. To nic nie kosztuje”.

Dubé twierdzi, że celem nie jest irytowanie niezaszczepionych, ale zapobieżenie rozprzestrzeniania się wirusa. Od 17 stycznia na terenie Quebec zastrzyk przypominający będzie dostępny dla wszystkich dorosłych mieszkańców.

Quebec wprowadza również godzinę policyjną od godziny 22:00 do 5:00 rano w ramach rozszerzonych obostrzeń w celu ograniczenia nowych infekcji.

Mieszkańcy Illinois mogą skorzystać z nowej formy weryfikacji szczepień

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię