Emerytura w USA? Zobacz idealne miejsca do zamieszkania…

Przechodzisz na emeryturę i zastanawiasz się nad zmianą miejsca zamieszkania? Sprawdziliśmy dla Ciebie kilka ciekawych miejsc do zamieszkania na terenie USA

Magiczne słowo „emerytura”.
Dla niektórych długo wyczekiwana kojarzy się z odpoczynkiem, przyjemnościami i nowym, wspaniałym życiem. Dla innych to kula u nogi, gdzie życie z dnia na dzień z paroma marnymi setkami dolarów jest koszmarem.

Życie emeryta nie jest tanie. Okazuje się, że przyjemności i podróże kosztują więcej niż się wydawało. Nic dziwnego, że 67% osób planuje przenieść się do tańszej lokalizacji po przejściu na emeryturę.

Jeśli jesteś w wieku przedemerytalnym poniższa lista pomoże Ci w wyborze nie tylko tańszego, ale i ciekawego miejsca na dalsze życie.

Albuquerque, New Mexico

Albuquerque

Ludność miasta: 556 718
Procent populacji 65+: 14,2%
Koszty utrzymania: 3,1% poniżej średniej krajowej
Średni dochód dla populacji w wieku 65+: 49 684 USD

Jeśli lubicie słońce to miasto jest dla Was idealne. Średnio 310 dni w roku jest słonecznych. Wspaniała pogoda daje dużo okazji do odkrywania szlaków pieszych i rowerowych w mieście i jego okolicach. A to nic nie kosztuje. Popularnym zajęciem jest również latanie balonami i granie w golfa. Pól golfowych tam nie brakuje. A kiedy zachodzi słońce, lokalne kasyna – wraz z salami koncertowymi, restauracjami i innymi obiektami pomogą ożywić Wasze życie nocne.

Sioux Falls, South Dakota

Sioux Falls

Ludność miasta: 170 401
Procent populacji 65+: 12,0%
Koszty utrzymania: 3,7% poniżej średniej krajowej
Średni dochód dla populacji w wieku 65+: 46 123 USD

Jeśli nigdy nie rozważaliście zamieszkania po przejściu na emeryturę w Południowej Dakocie, to może powinniście się drugi raz zastanowić. Kwitnąca gospodarka pozwala na znalezienie pracy dorywczej, niskie bezrobocie i szpitale specjalizujące się w usługach geriatrycznych to dopiero poczatek. Miasto posiada dużo miejsc rekreacyjnych, klubów fitness oraz zajęć grupowych dla emerytów. A wszystko to jest dostępne po bardzo niskich cenach. Wraz z niskimi kosztami utrzymania w Sioux Falls, średnie ceny domów plasują się w okolicach 192 000 USD. Jest to również jeden z najlepszych stanów pod kontem podatkowym dla emerytów.

Peoria, Illinois

Peoria

Ludność miasta: 115 424
Procent populacji 65+: 14,3%
Koszty utrzymania: 5,9% poniżej średniej krajowej
Średni dochód dla populacji w wieku 65+: 53 116 USD

Dużą atrakcją tego stosunkowo małego miasta jest jego przystępność cenowa. Koszty mieszkaniowe dla emerytów są szczególnie niskie, 20,8% poniżej średniej krajowej. Średnia wartości domu to koszt rzędu 89 000 USD. Miasto rozwija się bardzo szybko. Downtown Development Corporation z Peoria otrzymało niedawno 714 pozwoleń na budowę w śródmieściu o wartości szacowanej na 74 miliony USD. Peoria Riverfront Museum wraz z Giant Screen Theatre i Dome Planetarium organizuje program dla seniorów z bezpłatną dwumiesięczną poranną serią wykładów i bezpłatnym wstępem do muzeum co drugą środę miesiąca dla osób w wieku 60 lat i starszych. Ponadto Peoria Park District oferuje 64 punty z setkami mil szlaków turystycznych, polami golfowymi, centrum przyrody i nie tylko.

Cheyenne, Wyoming

Cheyenne

Ludność miasta: 62 986
Procent ludności w wieku 65+: 15,3%
Koszty utrzymania: 8,7% poniżej średniej krajowej
Średni dochód dla populacji w wieku 65+: 44 323 USD

Jeśli jesteście typem samotników powinniście udać się do Wyoming. Cały stan ma populację 583 200 – to tylko około 6 osób na milę kwadratową. Miłośnicy pociągów mogą podziwiać historię kolei i pokazy lokomotyw w okolicy, w tym największego na świecie silnika parowego. Kolejna duża lokalna atrakcja to największe na świecie rodeo na świeżym powietrzu i święto zachodu, Frontier Days. Ta 10-dniowa impreza po raz pierwszy odbyła się w 1897 roku. Jeśli kochacie naturę to nudzić się tam na pewno nie będziesz. Kilometry tras do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i jazdy konnej; wędkarstwo i żeglarstwo; oraz obserwowanie ptaków i innych dzikich zwierząt zajmą Wam większość dnia.

Augusta, Georgia

Augusta

Ludność miasta: 196 899
Procent populacji 65+: 12,8%
Koszty utrzymania: 9,5% poniżej średniej krajowej
Średni dochód dla populacji w wieku 65+: 44 141 USD

Dzięki niskim kosztom utrzymania i dużym ulgom podatkowym dla seniorów, stan Georgia zajmuje trzecie miejsce wśród najlepszych stanów emerytalnych w USA. Śródmieście Augusta zostało odnowione i zmodernizowane. Całe centrum jest bardzo łatwo dostępne dla pieszych oraz rowerzystów. Emeryci mogą korzystać z nowych restauracji, muzeów, galerii i klubów nocnych. To nie koniec. 94 mln USD zostały przekazane na przebudowę zabytkowej zajezdni kolejowej nad brzegiem rzeki w nowoczesnym kompleksie biurowym.

Miasto oferuje dużo atrakcji na świeżym powietrzu takich jak jak spacery, bieganie i jazdę na rowerze wzdłuż Kanału Augusta. A dla tych którzy odpoczywają na wodzie proponujemy przepływ kajakiem lub rejs po rzece Savannah. Uniwersytet Augusta oferuje bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Augusta w wieku 62 lat i starszych. Uniwersytet zapewnia również regionowi najwyższej klasy sieć opieki zdrowotnej, w tym trzy szpitale i dużą grupę specjalistów zajmujących się onkologią, geriatrią i zdrowiem osób starszych.

Green Bay, Wisconsin

Green Bay

Ludność miasta: 104 796
Procent populacji 65+: 12,3%
Koszty utrzymania: 10,2% poniżej średniej krajowej
Średni dochód dla populacji w wieku 65+: 35 380 USD

Jeśli nie chce wyprowadzać się zbyt daleko od Chicago, Green Bay może być dobrym miejscem na spędzenie emerytury. Dzięki University of Wisconsin możesz korzystać ze sceny kulturalnej i artystycznej oraz wysokiej jakości opieki medycznej. I chociaż sytuacja podatkowa tego stanu pozostawia wiele do życzenia, niskie koszty utrzymania są nadal osiągalne.

Fort Wayne, Indiana

Fort Wayne

Ludność miasta: 262 450
Procent populacji 65+: 13,4%
Koszty utrzymania: 11,5% poniżej średniej krajowej
Średni dochód dla populacji w wieku 65+: 47 848 USD

Niedroga metropolia Fort Wayne jest kolekcją cichych dzielnic z rozbudowaną sceną artystyczną. Fort Wayne jest gospodarzem wielu festiwali i wydarzeń przez cały rok, w tym rodzinnego festiwalu Three Rivers. Trzy lokalne rzeki – St. Marys, St. Joseph i Maumee – są główną atrakcją tego regionu zapewniając szerokie możliwości kajakarstwa, pływania oraz rejsów statkami. Więcej Fort Wayne to również ponad 80 parków i 100 mil szlaków pieszych i rowerowych.

Wskazówki dotyczące bezpiecznego podróżowania dla starszych osób

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię