Malownicze drogi Ameryki

Ameryka ma niezliczoną ilość przepięknych tras z krajobrazem zapierającym dech. Parki, góry, rzeki, jeziora i miliony akrów rozciągających się po horyzont.

Strona Tripstodiscover skompilowała listę najbardziej malowniczych dróg Ameryki.

 

1. Scenic Byway White Pass – Waszyngton

Popularna trasa po zachodnim wybrzeżu, White Pass Scenic Byway prowadzi przez jedne z najpiękniejszych terenów Waszyngtonu. Ta słynna droga biegnie przez południowy kraniec Mount Rainier i prowadzi również przez Las Narodowy Wenatchee. Niesamowite widoki na góry, wodospady i niekończące się łąki pełnych polnych kwiatów.

2. Wichita Mountains Byway – Oklahoma

Wichita Mountains Byway przecina bardzo stary, skalny teren, pełen historii i uderzających formacji. Ale jedną z najfajniejszych części tego obszaru jest przejazd przez ostoję dzikiej przyrody, gdzie możemy podziwiać żubry i łosie, a nawet dzikie indyki.

3. Volcanic Legacy Scenic Byway – Oregon i Kalifornia

Volcanic Legacy Scenic Byway przebiega przez Oregon i Kalifornię. Ta droga wije się przez tereny usłane starymi, wygasłymi wulkanami oraz malowniczymi szczytami gór. Na tym trasie warto zatrzymać się zarówno w Parku Narodowym Crater Lake, jak i Lassen Volcanic National Park.

 

4. Trail of the Mountain Spirits Scenic Byway – Nowy Meksyk

Prawie 100 mil prowadzi przez tereny dzikiego zachodu wzdłuż Trail of the Mountain Spirits Scenic Byway. Nazwa jest ukłonem w stronę górników i jednych z pierwszych mieszkańców tych terenów. Na trasie możemy zwiedzać stare kopalnie i przepiękne miasteczka pełne ciekawej historii.

5. Schoodic Scenic Byway – Maine

Schoodic Scenic Byway nazywany dziewiczym, niezatłoczonym klejnotem wybrzeża Maine. Na tej drodze góry wpadają do morza, sztuka spotyka się z naturą, a homary zaspakajają głód podróżnych. Trasa przebieg prze Park Narodowy Acadia.

 

6. Scenic Byway Red River Gorge – Kentucky

Naturalne krajobrazy, które rywalizują z innymi miejscami w Stanach Zjednoczonych. Red River Gorge Scenic Byway to obszar zróżnicowany geologicznie. Jaskinie, wąwozy i niezwykłe formacje skalne czekają na nas podczas tej przejażdżki.

Najbardziej odosobnione drogi Ameryki

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię