Brytyjski dwór odcina się od księcia Andrzeja

Foto: Wikipedia

Brytyjski dwór odcina się od księcia Andrzeja. Królowa Elżbieta II pozbawiła go właśnie honorów wojskowych i patronatów.

Buckingham Palace poinformował, że syn monarchini nie będzie pełnił funkcji publicznych. Wszystko przez oskarżenia, że książę wykorzystał seksualnie siedemnastolatkę Virginię Giuffre. Miał mu to umożliwić skazany za pedofilię finansista Jeffrey Epstein.

“Jego książęca wysokość” – tak od urodzenia zwracano się do księcia Andrzeja. Aż do dziś. Książę traci też prawo do honorów wojskowych i wszystkie patronaty, jakie dotąd sprawował. Jego matka Elżbieta II rozdzieli je teraz pomiędzy pozostałych członków rodziny.

 

W praktyce oznacza to, że dwór odciął się od księcia, który nie będzie już oficjalnie go reprezentował. Oznacza, że Elżbieta II zatrzasnęła przed Andrzejem drzwi do powrotu do życia publicznego. To efekt tego, co wczoraj wydarzyło się w Stanach Zjednoczonych.

Sąd dał zielone światło, by ruszył proces, w którym syn monarchini oskarżony jest wykorzystywanie siedemnastoletniej kobiety. Prawnikom nie udało się zablokować pozwu cywilnego. Książę Andrzej od początku wszystkiemu zaprzecza i zapowiada, że udowodni swoją niewinność.

Kariera zgodna z Twoim znakiem zodiaku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię