Stany Zjednoczone otrzymały od Rosji pisemną odpowiedź na swoje stanowisko w sprawie sytuacji na Ukrainie

Stany Zjednoczone otrzymały pisemną odpowiedź na swoje stanowisko w sprawie sytuacji na Ukrainie – poinformował amerykański Departament Stanu.

W komunikacie napisano, że treści pism nie będą upubliczniane dla dobra procesu negocjacyjnego. „Potwierdzamy, że otrzymaliśmy od strony rosyjskiej odpowiedź na nasze stanowisko przekazane w zeszłym tygodniu. Jesteśmy w pełni przekonani o tym, że najlepszym sposobem na rozwiązanie obecnej sytuacji jest droga dialogu” – napisano w komunikacie prasowym.

 

W Rosji przy granicy z Ukrainą stacjonuje około 100 tysięcy żołnierzy, którzy byli tam gromadzeni od jesieni zeszłego roku. Rosja grozi eskalacją konfliktu jeśli nie otrzyma od NATO gwarancji, że między innymi sojusz nie będzie powiększany o kolejne kraje, a także, że wojska NATO nie zostaną wysłane na Ukrainę.

NATO i Stany Zjednoczone deklarują, że nie zamierzają wysłać swoich wojsk do tego kraju. Jednak w stanie gotowości pozostaje 8500 amerykańskich żołnierzy, którzy mogą zostać rozlokowani na wschodniej flance NATO.

IAR

30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy padł kolejny rekord zbiórki?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię