„Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk bestsellerem w USA!

Jak informuje Fundaja Olgi Tokarczuk, „Księgi Jakubowe”, Olgi Tokarczuk w tłumaczeniu Jennifer Croft, powieść wydana w USA 1 lutego, cieszy się wielką popularnością w Stanach. Książka znalazła się bowiem na 10. miejscu listy bestsellerów „New York Timesa” oraz na piątym miejscu zestawienia amerykańskich księgarni niezależnych.

„Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk ukazały się w Polsce w 2014 roku. Pod koniec 2021 roku „Księgi Jakubowe” w tłumaczeniu Jennifer Croft ukazały się w Wielkiej Brytanii, a 1 lutego 2022 roku a w Stanach Zjednoczonych.

Fundacja Olgi Tokarczuk poinformowała o sukcesie amerykańskiego wydania książki. „Wybaczcie, ale takimi informacjami musimy się z Wami dzielić. Księgi Jakubowe’ po 10 dniach od premiery na 10. miejscu listy bestsellerów The New York Times i na 5. wedle zestawienia amerykańskich księgarni niezależnych” – podano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Warto przypomnieć, że w 2019 roku Olga Tokarczuk została uhonorowana Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018. Krytycy literaccy zwracają uwagę nie tylko na kunszt „Ksiąg Jakubowych”, ale również na wybitne tłumaczenie na język angielski autorstwa Jennifer Croft.

Według informacji Instytutu Książki – tylko do 2020 roku – na świecie ukazało się ponad 200 tłumaczeń książek Tokarczuk. Jej książki zostały przetłumaczone na 36 języków, w tym: angielskim, arabskim, francuskim, hindi, hiszpańskim, chińskim, japońskim, niemieckim, portugalskim, perskim i rosyjskim.

Gratulujemy!

Co nam daje czytanie książek?

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię