Tajemnicze podziemne tunele z Elonem Muskiem w tle.

Foto: Twitter @ClarkCountyNV

Elon Musk i firma The Boring Company planują zbudować pod Las Vegas i Miami sieć tuneli do przemieszczania towarów i osób.

Jak się można domyślać, władze miast podchodzą do projektu bardzo entuzjastycznie i oczywiście będą partycypować w kosztach z nim związanych.

Elon Musk ma już na swoim koncie udaną budowę tunelu testowego pod Los Angeles. System Loop częściowo rozwiązał problem korków i pozwala na sprawne przemieszczanie się pomiędzy popularnymi lokacjami w mieście. Niedawno podobny tunel został uruchomiony pod ulicami Las Vegas.

 

Elon Musk przedstawił już szczegółowy plan władzom miasta Miami. Analitycy The Boring Company wyliczyli, że cała inwestycja pochłonie od 185 do 220 milionów dolarów. Stanowi to ułamek kosztów budowy metra w Miami.

 

Jak Informuje Insider, North Miami Beach Loop miałby przewozić mieszkańców i turystów pojazdami Tesli między siedmioma stacjami, a mianowicie wzdłuż State Road 826, między Golden Glades Transit Center a Sunny Isles Beach w Newport Pier.

Tymczasem władze Las Vegas dały zielone światło Elonowi Muskowi do budowy 48-kilometrowej sieci podziemnych tuneli mieście. Tunele będą łączyły obszar śródmieścia.

O czym należy wiedzieć wybierając sie na wakacje do USA

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię