Kluczowe zasady dobrze zaprojektowanej strony internetowej

Podczas projektowania swojej strony internetowej pamiętaj o poniższych 8 kwestiach. Wprowadzając je w budowę twojej strony przyciągnie ona więcej czytelników i klientów.

1. Prosta nawigacja

Łatwa i prosta nawigacja jest kluczem do znalezienia wszystkich informacji jakie twój klient potrzebuje. Dobrze zaprojektowana strona nie polega na niezliczonej ilości wyborów, ale na tym jak łatwo jest wszystko znaleźć.

Bez względu na to, o czym jest twoja witryna, płynna i prosta nawigacja ma kluczowe znaczenie. Zaprojektuj swoją witrynę tak, aby wszystko było podzielone na logiczne grupy, z prostą nawigacją, która umożliwia odwiedzającym płynne przechodzenie z jednej sekcji do drugiej.

2. Wyeksponowana grafika

Twoja witryna potrzebuje odważnej grafiki, aby przyciągnąć uwagę odwiedzających. I chociaż twoje logo najprawdopodobniej nie jest rozpoznawalne na całym świecie, nie oznacza to, że nie powinieneś go wyeksponować. Klienci muszą wiedzieć, że trafili we właściwe miejsce a dobrze rozmieszczone logo im w tym pomoże.

Korzystanie z niestandardowych obrazów, które pasują do twojej witryny, jest również kluczowe, ponieważ zdjęcia również pomagają przekazać klientom twoją ofertę. Używaj zdjęć stockowych z umiarem.

3. Inteligentne wyszukiwanie

Niezależnie od tego jak wspaniały kontent ma twoja strona jeśli czytelnik nie może ich łatwo odszukać.

Dobrze zaprojektowane narzędzie wyszukiwania oznacza, że ​​odwiedzający mogą znaleźć dokładnie to, czego szukają, za pomocą zaledwie kilku naciśnięć klawiszy.

4. Wezwanie do działania

W większości przypadków jest to zachęcanie ludzi do zapisania się do otrzymywania twojego biuletynu lub aktualizacji z twojej witryny.

Upewnij się, że wezwanie do działania jest silne i wyraźne, a jego projekt w naturalny sposób przyciąga do niego uwagę. Formularz powinien być szybki i łatwy do wypełnienia.

5. Forum społeczności

Aby zaangażować odbiorców stwórz w swojej witrynie określone miejsca do interakcji. Może to być nawet tak proste, jak monitorowana tablica dyskusyjna, tylko po to, aby rozpocząć rozmowę między klientami/czytelnikami a tobą.

 

6. Właściwy dobór czcionek

Powinny one współgrać z Twoim logo i ogólną estetyką. Nie przesadzaj jednak z czcionką. Czcionka powinna być łatwa do odczytania.

Upewnij się, że wybrana czcionka dobrze wygląda w różnych przeglądarkach i urządzeniach oraz że masz prawa do jej używania.

7. Pasek narzędzi mediów społecznościowych

Pokaż czytelnikom jak znaleźć twoją stronę na Instagramie, Facebooku, Twitterze czy YouTube. Nie raz, ale dwa razy — za pomocą paska narzędzi w lewym górnym rogu strony głównej i ponownie z paskiem „obserwuj nas” na dole strony.

8. Witryna mobilna

Coraz więcej osób surfuje po Internecie na swoich telefonach i tabletach, więc Twoja witryna musi być przystosowana do czegoś więcej niż przeglądania na komputerze.

Ponadto Google filtruje witryny, które nie oferują użytkownikom opcji mobilnej. Upewnij się, że Twoja witryna jest również tłumaczona na różne urządzenia.

30 rzeczy które odróżniają ludzi sukcesu od innych

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię