Ukraina zerwała stosunki dyplomatyczne z Rosją

Ukraina zerwała stosunki dyplomatyczne z Rosją. To reakcja na trwającą od rana inwazję Rosji. Najcięższe walki toczą się w Donbasie, ale rosyjskie siły ostrzeliwują cele wojskowe w całej Ukrainie.

O zerwaniu stosunków dyplomatycznych z Rosją poinformował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Podkreślił, że jego kraj został napadnięty przez Rosję ze wszystkich stron. „Ukraina została zaatakowana z północy, ze wschodu i z południa. Jest atakowana z powietrza. Armia pracuje, a to, czego teraz potrzebuje kraj, to narodowa solidarność” – dodał. Ukraiński prezydent wprowadził w kraju stan wojenny i zmobilizował rezerwistów. Obiecał też dać broń wszystkim chętnym.

Rosyjskie czołgi wjechały na teren Ukrainy zarówno z Rosji oraz Krymu, jak i Białorusi. Ostrzeliwane są przede wszystkim cele wojskowe. Ukraińska armia twierdzi, że zestrzeliła sześć rosyjskich samolotów i straciła około 40 żołnierzy i dziesięciu cywilów. Rosja nie potwierdza tych informacji.

Ukraiński samolot wojskowy z 14 osobami na pokładzie miał rozbić się 20 kilometrów od Kijowa. Nie wiadomo, czy ktoś przeżył.
Wiadomo, że rosyjskie śmigłowce atakują granice obwodu kijowskiego.

IAR

13 ciekawostek na temat Putina

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię