Apel Zełenskiego do Rosjan

Wołodymyr Załenski/ YouTube

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski od rozpoczęcia inwazji rosyjskiej na jego kraj regularnie zwraca się do swoich obywateli oraz społeczności międzynarodowej.

W poniedziałkowym (28.02) przemówieniu oświadczył, że „Ukraina pokazała światu, ile jest warta – Rosja też pokazała, czym się stała”. W swoim przemówieniu ukraiński przywódca zwrócił się bezpośrednio do Rosjan „Zastanówcie się tylko. Zaledwie w ciągu czterech dni, przez rosyjski ostrzał, zginęło 16 dzieci. 45 zostało rannych. Każdy ostrzał, każda zła rzecz, którą okupanci robią przeciwko nam, tylko nas spaja. Nas i naszych sojuszników.

 

Rosja doczekała się solidarnej reakcji. Po co wam to wszystko? Rosyjskie matki, rosyjscy nauczyciele, rosyjscy przedsiębiorcy, po prostu zwykli ludzie. Po co wam to? Już 4500 rosyjskich żołnierzy zostało zabitych. W imię czego tutaj przyszliście? W imię czego kolumny waszego sprzętu wojskowego idą przeciwko nam?” W drugiej części apelu Zełenski zwrócił się do rosyjskich żołnierzy – „Rzućcie swój sprzęt i odejdźcie. Nie wierzcie swoim dowódcom i propagandystom. Po prostu ratujcie się. Odejdźcie.”

MG

Oto, skąd Stany Zjednoczone importują ropę

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię