USA obejmują sankcjami kilkudziesięciu Rosjan, w tym oligarchów

Stany Zjednoczone obejmują sankcjami kilkudziesięciu Rosjan, w tym najbogatszych oligarchów. Poinformował o tym prezydent Joe Biden przed posiedzeniem swojego rządu, poświęconym między innymi sytuacji na Ukrainie.

Przed rozpoczęciem posiedzenia gabinetu Joe Biden powiedział, że nałożone dotychczas sankcje działają i odcinają Władimira Putina od dostępu do nowoczesnych technologii oraz światowego systemu finansowego. „Naszym celem jest zmaksymalizowanie uderzenia w Putina i Rosję i zminimalizowanie skutków dla nas i naszych sojuszników na świecie” – powiedział.

 

Amerykański prezydent przypomniał, że w orędziu o stanie państwa obiecał nałożenie dalszych sankcji na „przestępczych” rosyjskich oligarchów, którzy napychają swoje kieszenie, gdy Ukraińcy chowają się w metrze przez rosyjskimi rakietami. „Dziś obejmujemy sankcjami kilkudziesięciu Rosjan, w tym najbogatszych rosyjskich miliarderów. Równocześnie wprowadzamy zakaz przyjazdów do USA dla 50 rosyjskich oligarchów, członków ich rodzin i współpracowników” – oświadczył. Prezydent Biden zapewnił, że Stany Zjednoczone będą dalej bezpośrednio wspierać Ukrainę.

IAR

Czy Putin oszalał? “Zachowuje się chaotycznie i popada w paranoję”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię