Biały Dom po rozmowie prezydentów Polski i USA

Podczas rozmowy telefonicznej prezydent Joe Biden podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za gościnność wobec uchodźców – poinformował Biały Dom. Według urzędu prezydenta USA rozmowa dotyczyła także kwestii współpracy wojskowej.

„Prezydent Joe Biden podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie i narodowi polskiemu za gościnność i przyjęcie niemal 700 tysięcy uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli przed wojną, i za pomoc im” – poinformował Biały Dom. Komunikat Białego Domu mówi o tym, że obaj przywódcy potwierdzili swoje wsparcie dla narodu ukraińskiego, w tym znaczenie udzielenia pilnej pomocy humanitarnej. Rozmawiali też o współdziałania w odpowiedzi na „niesprowokowaną i nieuzasadnioną inwazję Rosji na Ukrainę”.

 

Według komunikatu amerykański prezydent podkreślił przywiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Polski i wszystkich sojuszników z NATO. Podziękował też za goszczenie przez Polskę na swoim terytorium dziewięciu tysięcy żołnierzy amerykańskich, w tym dodatkowych 4700, którzy przybyli do Polski w ostatnich tygodniach, aby „wzmocnić sojuszników i odstraszyć rosyjska agresję”.

IAR

Rzym: polska ambasada protestuje przeciw oskarżaniu Polski o rasizm

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię