Rosjanie zajęli szkołę i zabili dyrektora

Jak oświadczył w piątek doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Załenskiego – Ołeksij Arestowycz – „Próby rosyjskiego natarcia bezpośrednio na miasto Mikołajów na południu zostały odparte”.

 

Szef władz obwodu mikołajowskiego Witalij Kim przekazał jednak szokująca informację – „Wychodząc z Basztanki, kolumna wjechała do tej miejscowości, wdarła się do szkoły, opanowała ją i rozstrzelano dyrektora”. w nagraniu, które jeszcze wcześniej w piątek opublikowano w mediach społecznościowych widać, że w pewnych częściach Mikołajowa jeszcze trwają walki.

Każdego dnia ukraińskie władze informują o kolejnych bombardowaniach, których celem są obiekty cywilne, w tym bloki mieszkalne i domy. Zdjęcia, które docierają z Ukrainy ukazują olbrzymia skalę zniszczeń w wyniku rosyjskich bombardowań.

 

Celem rosyjskiego bombardowania stała się również Borodzianka w obwodzie kijowskim. Nagranie zrobione z drona pokazuje miasto znajdujące się w ruinie – widać płonące bloki, które nadają się wyłączne do rozbiórki, zrównane z ziemią domy oraz spalone samochody na ulicach. Świadkowie wydarzeń relacjonowali agencji Reuters, że „Rosjanie strzelali do budynków, w tym zniszczonych wcześniej sklepów z czołgów i transporterów opancerzonych”.

Tak działa Rosyjska propaganda

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię