Ministerstwa i polskie placówki dyplomatyczne dołączają do akcji Pierwszej Damy #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę

Foto: prezydent.pl

Ministerstwa i polskie placówki dyplomatyczne dołączają do akcji Pierwszej Damy #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę. Zdjęcia kobiet pracujących w tych instytucjach, trzymających – zgodnie z prośbą Agaty Kornhauser-Dudy kartkę z apelem do Rosjanek – zamieszcza na swoim profilu Kancelaria Prezydenta.

Prócz szefowej Kancelarii Prezydenta Grażyny Ignaczak-Bandych i jej współpracownic swoje zdjęcie opublikowały w mediach społecznościowych także pracownice Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Zdrowia. „Włączcie się i Wy!” – apelują.

O sprzeciwienie się rosyjskiej agresji na Ukrainę do rosyjskich kobiet zaapelowały także ambasador Polski w Austrii, Jolanta Róża Kozłowska, żona ambasadora Polski w Australii – Barbara Kołodziejska oraz pracownice ambasady Polski w Malezji, Indonezji, Indiach i Luksemburgu.

 

Inicjując akcję #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę, Pierwsza Dama podkreśliła, że Dzień Kobiet to jedno z najważniejszych świąt w Rosji.

„Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się w Ukrainie wojny. Prosimy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony i córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swojego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi” – wezwała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama wyraziła nadzieję, „że – jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie – zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek”.
„Kobiety razem mogą zdziałać wiele i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę na Ukrainie!” – napisała małżonka prezydenta Andrzeja Dudy.

IAR

Apel o dobre serce ludzi i wsparcie potrzebującym pomocy Ukraińcom

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię