Rosjanie werbują syryjskich najemników

Według Sztabu Generalnego Ukraińskich Sił Zbrojnych Rosjanie aktywnie werbują syryjskich najemników, których następnie chcą wykorzystać w wojnie przeciwko Ukrainie. Kilkuset z nich przywieźli już w pobliże ukraińskich granic.

Jak czytamy w komunikacie ukraińskiego Sztabu Generalnego – na terytorium Syrii Rosjanie zorganizowali punkty werbunkowe. Jak napisano – „w ostatnich dniach udało się im zwerbować ponad tysiąc Syryjczyków. Około 400 przerzucili już na terytorium Rosji.

W obwodach rostowskim i homelskim na Białorusi przygotowywane mają być ośrodki szkolenia najemników Rosjanie przygotowują oddziały najemników, którzy za pieniądze gotowi będą wykonywać zbrodnicze rozkazy rosyjskich dowódców” – czytamy w komunikacie Sztabu Generalnego.

 

Rosja już 19 dzień prowadzi szeroko zakrojoną zbrojną agresję przeciwko Ukrainie. Ukraińskie Siły Zbrojne powstrzymują lądową ofensywę Rosjan. Rosyjskie wojsko dokonuje zbrodni wojennych i bombarduje obiekty cywilne. Codziennie giną osoby cywilne. Według ukraińskiej prokuratury od 24 lutego Rosjanie zabili już około 90 ukraińskich dzieci.

IAR

Grupa Wagnera – kim są najemnicy polujący na prezydenta Ukrainy?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię