Polecamy: „Odwrócona piramida. Historia taktyki piłkarskiej” – Jonathan Wilson

Johnatan Wilson jest brytyjskim dziennikarzem oraz komentatorem sportowym piszącym dla „The Guardian”, „The Independent” i „Sports Illustrated”, założycielem oraz edytorem kwartalnika o piłce nożnej ”The Blizzard” i felientonistą „World Soccer”.

W 2008 roku napisał książkę „Odwrócona piramida. Historia taktyki piłkarskiej” nagrodzoną rok później tytułem Piłkarskiej Książki Roku w Wielkiej Brytanii. W 2021 roku za sprawą „Wydawnictwo SQN” ukazała się ona na polskim rynku w formie papierowej.

 

„Odwrócona piramida” opisuje historie oraz ewolucje taktyki piłkarskiej i przemian szkoleniowych od połowy XIX wieku, gdy piłka nożna dopiero raczkowała do czasów współczesnych oraz jaki wpływ miały na nie przepisy.

Autor szczegółowo analizuje najważniejsze mecze w historii piłki nożnej oraz drużyny, które brały w nich udział i przybliża trenerskie ikony sportu. Dlaczego wprowadzono przepis o spalonym? Jak następne pokolenia trenerów odpowiadały na to co wdrażali ich poprzednicy? Czym jest tytułowa piramida? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań można znaleźć w książce.

Najlepsze komedie z lat 70-tych

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię