Anonymous zaatakowali… rosyjskie drukarki!

Aktywiści z grupy Anonymous ponownie zaatakowali Rosję, tym razem włamali się do drukarek tysięcy rosyjskich użytkowników i za ich pośrednictwem przesłali im komunikat o kłamstwach propagandy Putina w rosyjskich mediach.

Załączono również instrukcję, jak bronić się przed propagandą poprzez instalację specjalnego oprogramowania. We wtorek grupa Anonymous na Twitterze poinformowała, że w ramach akcji wydrukowano jak dotąd ponad 100 tysięcy kopii oświadczeń nawołujących do nie wierzenia w putinowską wizję wojny w Ukrainie, jak napisano – „Obywatele Rosji, działajcie teraz, by powstrzymać terrorystów. Putin zabija tysiące ludzi na Ukrainie”.

W oświadczeniu podkreślono, że w wojnie rozpętanej przez prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina chodzi o „granice i strach przed Zachodem”, nie zaś o Ukrainę. Jak stwierdzono – „kawałek papieru i atramentu to mała cena za krew niewinnych”.

 

Anonymous zachęcili Rosjan, aby Ci walczyli o swoje „dziedzictwo i honor, by obalili skorumpowany system Putina, który kradnie z waszej kieszeni”. Aktywista działający pod pseudonimem DepaixPorteur, który brał udział w akcji powiedział, że na zhakowanych urządzeniach drukowano również instrukcję instalacji darmowego oprogramowania „Onion Router”, dzięki któremu Rosjanie będą mogli uzyskać dostęp do „prawdziwych mediów” i obejść cenzurę władz Rosji.

Ile kosztuje czołg i jakie są koszty jego eksploatacji? Ceny zwalają z nóg!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię