Rosjanie wycofują część wojsk z dwóch obwodów!

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że Rosjanie częściowo wycofują swoje siły z obwodów kijowskiego i czernihowskiego. Wcześniej ograniczenie działań wojennych w obwodach kijowskim i czernihowskim zapowiedzieli sami Rosjanie.

 

Jak czytamy w komunikacie Sztabu Generalnego – przeciwnik wycofuje część swoich oddziałów z terytoriów obwodów czernihowskiego i kijowskiego. Jednocześnie jednak trwają ostrzały i oblężenie samego Czernihowa, zachowane są pozycje Rosjan w okolicach podkijowskiej miejscowości Browary.

Ponadto, jak czytamy, na poleskim odcinku działań – częściowo siły rosyjskie są przegrupowywane i wycofywane na terytorium Białorusi. Na innych odcinkach frontu nie zaszły znaczące zmiany. Rosyjskie ministerstwo obrony zapowiedziało ograniczenie działań wojennych w dwóch ukraińskich obwodach w celu, jak to określono – zwiększenie wzajemnego zaufania podczas rozmów pokojowych.

Dziś podczas negocjacji ukraińska delegacja zgodziła się na rezygnację Ukrainy z aspiracji do wstąpienia do NATO. To było jednym z ultimatów wojennych Rosji.

IAR

Rosja deklaruje ograniczenie działań wojskowych w rejonie Kijowa i Czernihowa

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię