Psychologiczne triki, dzięki którym dostaniesz to, czego chcesz

Chcesz wypływać na ludzi? A może starasz się osiągnąć sukces zawodowy? Marzysz o tym, żeby ludzie bardziej Cię lubili? Stosując te kilka trików psychologicznych, dostaniesz od życia to, co chcesz.

1. Zapamiętuj imiona swoich rozmówców

Na pierwszy rzut oka, wydaje się to oczywiste. Jednak coraz częściej okazuje się, że ludzie nie zapamiętują imion swoich rozmówców. Jest to duży błąd. Kiedy rozmawiasz z kimś nowym, zapamiętaj jego imię i zwracaj się do niego po imieniu. W ten sposób twój rozmówca poczuje się ważniejszy, bo będzie wiedział że nie jest dla ciebie anonimowy. Pamiętaj też, żeby używać odpowiednich tytułów, takich jak pan, czy profesor.

2. Naucz się negocjować

Jeśli czegoś chcesz, poproś o więcej, niż potrzebujesz. Jeśli chcesz pożyczyć od kogoś sto złotych, najpierw poproś o dwieście. Jeśli spotkasz się z odmową, spróbuj ponownie prosząc o zaledwie sto złotych. W ten sposób, naszemu rozmówcy ciężko będzie odmówić po raz drugi. Co więcej, kwota jest mniejsza niż początkowo, dzięki czemu dużo łatwiej będzie mu się na to zgodzić. Zastosuj tę strategię również w innych sytuacjach.

3. Używaj komplementów

Komplementy są naprawdę skuteczne, szczególnie jeśli są małe i przemycane od czasu do czasu w rozmowie. Podnosimy w ten sposób czyiś system walidacji, dzięki czemu zyskujemy w jego oczach. Możemy ten sposób wykorzystać w negocjacjach, ale nie powinniśmy używać komplementów, które są oczywiste. Warto skupić się na szczegółach, na temat drugiej osoby i to właśnie o nich mówić.

 

4. Kopiuj zachowanie rozmówcy

Kiedy z kimś rozmawiasz, staraj się kopiować sposób zachowania swojego rozmówcy. Obserwuj jego gestykulację i mimikę i w naturalny sposób spróbuj przełożyć ją na swoje zachowanie. Naśladowanie kogoś jest największym komplementem. Ważne jest jednak to, żeby nie kopiować danej osoby w sposób oczywisty. Powinniśmy to robić subtelnie, żeby nasz rozmówca nie miał wrażenia, że się z niego naśmiewamy.

5. Nie podnoś głosu

Jeśli ktoś zaczyna na nas krzyczeć, lub próbuje nas przegadać, najgorszym co możemy zrobić jest podniesienie głosu. W takiej sytuacji, należy dalej mówić takim samym tonem, jak wcześniej. Dzięki temu, kulturalny rozmówca będzie zbity z tropu i wysłucha tego, co mamy do powiedzenia. Tylko osoba, która nie zna zasad dobrego wychowania będzie dalej na nas krzyczeć. W takim przypadku, nie warto marnować czasu na negocjacje.

6. Obserwuj mowę ciała

Uczenie się o mowie ciała i rozumienie jej jest kluczem do skutecznych rozmów z ludźmi. Warto wiedzieć przycinek jak zachowują się ludzie, którzy kłamią lub próbują nas oszukać. Zazwyczaj będą oni wodzić wzrokiem po pomieszczeniu, unikając kontaktu wzrokowego. Z kolei, ktoś, głęboko się nad czymś zastanawia, będzie drapał się po podbródku, milczał i zazwyczaj patrzył w lewy górny róg pomieszczenia. Warto uczyć się o tego rodzaju zrachowaniach, żeby lepiej rozumieć naszego rozmówcę i potrafić dopasować to, to mówimy do jego reakcji.

7. Co pamiętamy najlepiej?

Okazuje się, że najczęściej zapamiętujemy początek i koniec dnia. Informacje te można wykorzystać na przykład przygotowując się na rozmowę kwalifikacyjną. Warto wtedy umówić się na wczesną godzinę poranną, lub na późne popołudnie. W ten sposób, będziemy mieć pewność, że lepiej zapadnie my w pamięć osobom, którymi rozmawiamy. Ci, którzy rozmowę odbywają w środku dnia, zostaną zapomnieni dużo łatwiej, niż ci, którzy pojawią się rano lub wieczorem. Informację tę można też wykorzystać w swoim życiu prywatnym.

Jak walczyć ze stresem?

Jeśli czujemy się zestresowani, warto spróbować żuć gumę. Taka czynność wyślę sygnał do naszego mózgu, który powie mu, że może wejść w stan relaksu. Jeśli jednak to nie pomoże, warto spróbować powtarzać sobie, że jesteśmy zrelaksowani. Taka sugestia przekona nasz mózg, że faktycznie tak jest. Jeśli powtórzymy to wystarczającą ilość razy, nasz mózg faktycznie przestanie się stresować. Podobnie działa też sugestia, że jesteśmy wyspani, mimo nieprzespanej nocy. W ten sposób, oszukamy nasz mózg i będziemy gotowi do nawet najtrudniejszych zadań.

Manipulacja, czy sztuczki psychologiczne?

Niektórzy powiedzą, że przedstawione tutaj sztuczki to zwykła manipulacja. Jest to jednak bardzo dalekie od prawdy. Nie próbujemy tutaj oszukać nikogo, a tylko wykorzystujemy to, w jaki sposób działają nasze mózgi. Są to sztuczki, które pozwolą ci osiągnąć to co chcesz w bardzo prosty i skuteczny sposób.

Trzy łatwe sposoby na zwiększenie odporności na stres

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię