Na tę innowację czekały miliony użytkowników. Netflix nie zawiódł

Serwis VOD to miejsce, w którym ciągle wprowadzane są różne udogodnienia, tak aby klient był jak najbardziej zadowolony. Wprowadzono tu bardzo praktyczną funkcję, dzięki której odbiorca może czerpać jeszcze więcej radości z oglądania ulubionych filmów i seriali, bez robienia sobie niepotrzebnych przerw.

Funkcja „pomiń wprowadzenie”- najnowszym osiągnięciem Netflixa

Netflix zdecydował się wprowadzić funkcję przewijania materiałów filmowych do przodu tak aby fani filmów lub seriali mogli natychmiast odtworzyć nagranie od konkretnego miejsca. Pozwalało to pominąć początek, stąd nazwa funkcji „pomiń wprowadzenie”.

 

Pomysł, aby dodać do tego przyciski przeskakiwania do przodu i do tyłu, w odstępach po dziesięć sekund, okazał się strzałem w dziesiątkę i wielkim ułatwieniem. Dzięki temu, że czas przeskakiwania wynosi dziesięć sekund, można pominąć napisy początkowe, a przy tym nie stracić wątku filmu lub serialu.

Przycisk ten uważany jest w Netflixie jako najważniejsze osiągnięcie, a dla wielu użytkowników jest o prostu niezastąpiona. Początkowo przycisk ten został wprowadzony jedynie dla dwustu pięćdziesięciu seriali, które można było pooglądać jedynie w internecie.

Co Netflix testuje obecnie?

Obecnie na kontach użytkowników pojawił się przycisk „obejrzyj scenę ponownie”. wyskakuje on w trakcie oglądania ulubionych filmów i seriali, zwłaszcza po ważnych scenach. Funkcja ta, w chwili obecnej, jest dopiero testowana jedynie na oryginalnych serialach Netflixa. Funkcja ta budzi jednak w odbiorcach mieszane uczucia. Jedni uważają, że obniża standardy oglądania produkcji, drudzy jednak chwalą go mówiąc, że przycisk ten jest znaczniej mniej inwazyjny niż w przypadku puszczania reklam.
Obecnie rozważa się różne warianty tego przycisku, jak chociażby umieszczenie na końcu filmu i serialu najważniejszych scen i umożliwienie pooglądania ich raz jeszcze. rozważane jest także pojawienie się tego przycisku, kiedy widz zablokuje całą produkcję.

Co jeszcze oferuje swoim widzom Netflix?

Netflix to serwis, który się nieustannie rozwija. Oprócz wspomnianych wyżej przycisków nie zapomniano także o dzieciach. Dorośli użytkownicy dostają co dwa tygodnie informacje o programach dla dzieci i listę przebojów ulubionych tytułów dla najmłodszych.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię