Pękł japoński kamień zagłady. Co to może oznaczać dla ludzkości?

Według japońskiej legendy, głaz Sessho-seki leżący nieopodal japońskiego Nasu uśmierca każdego, kto go dotknął.

Według wierzących w legendy i przepowiednie, wydarzenie z 5 marca tego roku niesie negatywny wydźwięk i niepokój. Pęknięcie głazu jest traktowane jako zła wróżba i ma zwiastować liczne nieszczęścia na świecie w 2022. Według wierzeń zła wróżba polega na tym, że pęknięcie głazu jest równoznaczne z uwolnieniem demona, a wraz z nim wszelkiego zła.

Sessho-seki „Zabójczy kamień” z wulkanicznych gór Nasu na obszarze prefektury Tochigi w Japonii, słynących z gorących źródeł siarki owiany jest tajemniczą historią, która jest przyczyną całego zamieszania budzącego niepokój. W Japonii skały i duże kamienie w obszarach, w których generowane są toksyczne gazy wulkaniczne. Są one nazywane Sessho-seki – “Zabójczy Kamień”, a najważniejszym jest ten, któremu przypisuję się legendę.

 

Opowiada ona o Tamamo-no-Mae i lisie dziewięcioogoniastym. W kamieniu miały by być przekształcone zwłoki Tamamo-no-Mae. Japończycy twierdzą, że zaklęty w kamieniu demon pięknej kobiety, spiskował na życie cesarza, a jego pęknięcie niesie zagładę.

To osobliwe wydarzenie może być traktowane dwojako. W zależności od poglądów i ogólnego społecznego nastawienia jako zapowiedź nadciągających nieszczęść. Druga myśl jaka się nasuwa na ten temat, to działanie sił przyrody i zbieg okoliczności, że oto akurat ten głaz. Dla myślących zdroworozsądkowo ta druga wersja zdaje się być bardziej prawdopodobna, biorąc pod uwagę nasilające się ostatnimi czasy zmiany klimatyczne. Żadna z tych opcji nie brzmi optymistycznie.

 

Rozważając znaczenie tego wydarzenia należy wziąć pod uwagę i nie lekceważyć faktu, iż w każdej legendzie jest ziarnko prawdy. Legendy i przypowieści są bowiem integralną częścią miejscowej kultury i historii. Jakie by nie były należy traktować je z szacunkiem.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię