USA przekażą Ukrainie pomoc militarną o wartości 800 milionów dolarów

Stany Zjednoczone przekażą Ukrainie dodatkową pomoc militarną o wartości 800 milionów dolarów. Prezydent Joe Biden w rozmowie telefonicznej poinformował o tym prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Na Ukrainę trafią między innymi broń i amunicja. Biały Dom przekazał w komunikacie, że otrzymany do tej pory sprzęt Ukraińcy wykorzystali z „niszczycielskim efektem”. Amerykanie dodają, że w obliczu nadchodzącej rosyjskiej ofensywy w Donbasie, będą nadal dostarczali Ukrainie odpowiednie środki do obrony.

 

Joe Biden zatwierdził przekazanie artylerii, amunicji artyleryjskiej, opancerzonych wozów piechoty i helikopterów. Stany Zjednoczone ułatwią także transport sprzętu od swoich sojuszników na Ukrainę.

Biały Dom podkreśla, że dotychczasowa pomoc była kluczowa w powstrzymywaniu rosyjskich postępów od początku inwazji i uniemożliwieniu Władimirowi Putinowi podbicia oraz podporządkowania Ukrainy.

„Nie możemy teraz spocząć. Zapewniłem prezydenta Zełenskiego, że naród amerykański stoi ramię w ramię z dzielnym narodem ukraińskim w jego walce o wolność” – oświadczył prezydent Joe Biden.

IAR

Rosja powoduje głód na świecie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię