Już kilkanaście minut może zabić psa. Ważna jest edukacja

Każdy z nas kto ma psa z pewnością kocha go nad życie. Dbamy o niego jak tylko potrafimy najlepiej: kupujemy najlepsze karmy, zabieramy do weterynarza jak tylko coś nas niepokoi. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że mały błąd może doprowadzić do śmierci naszego pupila.

Przerażające jest to, że nawet 15 minut w zamkniętym gorącym samochodzie może doprowadzić psa do śmierci. Ważne jest, żebyś reagował za każdym razem kiedy zobaczysz pieska zamkniętego w aucie w trakcie upału. Co możesz zrobić, żeby nie zostać ukaranym? Czy możemy wybić szybę w samochodzie bez żadnych skutków prawnych?

Wymówką nieodpowiedzialnych właścicieli zwykle jest twierdzenie, że to tylko chwila. Jednak nie zdają sobie sprawy z faktu, że wystarczą nawet 20 minut, aby doprowadzić do nawet 50-60C stopni w aucie. To skutkuje śmiertelnym udarem u naszego pupila.

Co możemy zrobić kiedy zauważymy zwierzę w zamkniętym samochodzie? Na pewno nie powinniśmy zignorować tego faktu. Ludzie często boją się reagować, ponieważ obawiają się skutków prawnych.

Czy możemy wybić szybę? Na początku powinniśmy spróbować znaleźć właściciela pojazdu albo wybić szybę w towarzystwie funkcjonariuszy policji. Należy jednak pamiętać, że liczy się każda minuta. Zwierzę tak jak człowiek jest otoczone opieką prawną i należy mu się humanitarne traktowanie. Im szybsza będzie nasza reakcja tym większe szanse będzie miał pies na przeżycie.

Właściciel samochodu oczywiście może nas oskarżyć o zniszczenie mienia albo nawet o próbę kradzieży. Ma małą szansę na wygraną, ale warto przygotować się na daną ewentualność. Na przykłąd dzwoniąc wcześniej na policję i dbając o świadków zdarzenia.

Pies włamywacz pomylił domy i… łóżka!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię