Gdzie jest ukryta Bursztynowa Komnata?

Fot. Wikipedia

Nazywana jest ósmym cudem świata. Rozbudza wyobraźnie poszukiwaczy skarbów i historyków. Przez dziesięciolecia próbowano odnaleźć miejsce w którym jest ukryta. Szukali jej zawodowi poszukiwacze i amatorzy, rządy państw i zwykli rabusie.

Bursztynowa Komnata, bo o niej mowa, to najsłynniejszy skarb na świecie, który przepadł bez śladu. Specjaliści, z dużym przekonaniem, zakładają iż To arcydzieło sztuki może znajdować się w Polsce. Problemem jest liczba lokalizacji w których ów skarb mógł zostać ukryty, gdyż jest ich co najmniej kilkadziesiąt.

Historia Komnaty

Wszystko zaczęło się w XVIII wieku, kiedy to na rozkaz pruskiego króla, Fryderyka I Hohenzollerna, wykonał ja nadworny bursztynnik króla Danii, Gottfried Wolfram. Bursztynowa Komnata wykonana była bardzo starannie i drobiazgowo. Aby zobaczyć niektóre wyrzeźbione elementy potrzebna była lupa. Wzbudzała zachwyt przez co bardzo szybko zyskała rozgłos. Następnie trafiła do Piotra I, cara Rosji. Sprezentował mu ją Fryderyk Wilhelm w 1715 roku. Początkowo, te zapierające dech w piersiach bursztynowe panele, zdobiły Salę Posłów Petersburskiego Pałacu Zimowego, po czym przetransportowano je do Pałacu Katarzyny w Carskim Siole.

Tam została rozbudowana. Dodano kolejne elementy oraz kryształowe zwierciadła zdobione rzeźbami morskich stworów. To wszystko potęgowało jej świetność. W 1941 roku pałac zajęły wojska niemieckie, które zdemontowały Komnatę i przewiozły do Królewca. To właśnie w stolicy Prus Wschodnich widziano ja po raz ostatni. Było to w 1945 roku.

Legendarna Komnata może być wszędzie

Jedni twierdzą że miejscem spoczynku tego skarbu jest zamek w Bolkowie, drudzy że gdzieś na Mazurach. Zamek w Pasłęku, zamek w Lidzbarku Warmińskim oraz pałac Schwerinów w Dzikowie, również miały być “z całą pewnością”, miejscami gdzie ukryty jest ten skarb wszechczasów. Inni entuzjaści bursztynowego cudu, wierzą że najtrafniejszym miejscem poszukiwań będzie Przełęcz Srebrna, która leży obok Gór Sowich – równie zagadkowych jak historia Komnaty. To tylko kilka przykładów.

Liczba miejsc gdzie może znajdować się komnata jest ogromna. Z każdym miejscem wiąże się jakaś historia. Najczęściej pojawiającym się elementem są tajemnicze transporty ciężarówek SS, które rzekomo miały transportować Bursztynowa Komnatę. Jednak po dziś dzień nie trafiono na żaden konkretny trop. potwierdzający trafność tych miejsc.

Bursztynowa Komnata warta fortunę

Niektórzy badacze twierdzą że nie warto szukać, ponieważ Komnata spłonęła podczas najazdu Armii Czerwonej na zamek w Królewcu. Te informacje nie zniechęcają poszukiwaczy skarbów gdyż obecna wartość Bursztynowej Komnaty szacowana jest na około 500 mln dolarów. Marzenia o odnalezieniu takiej fortuny napędzają ludzi do nieustannych poszukiwań.

Ma 57 lat i zachwyca swoich fanów miłością do życia. Jak radzi sobie z hejtem?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię