Ten masaż jest doskonałym lekiem na stres

Współczesny pęd życia jest generatorem wielu stresów. Wiele osób bezskutecznie próbuje znaleźć skuteczny sposób na relaks i odprężenie.

Regenerowanie zmęczonego ciała i zszarpanych nerwów jest kluczowe do zachowania pełni zdrowia i witalności. Każdy powinien zatem znaleźć swój własny sposób na odreagowywanie codziennych trosk. Coraz więcej osób kieruje się jednak w stronę tradycyjnych sposobów regeneracji ciała.

Indie to kraj znany z niezwykłego systemu medycyny alternatywnej zwanej Ajurwedą oraz z wyjątkowo skutecznych sposobów masowania ciała w sposób, który pozwala zregenerować się całemu organizmowi.

Nie od dziś wiadomo, że masowanie ciała jest jedną z najlepszych form regeneracji. Dzięki masażowi czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Pozwalamy uwolnić się na chwilę od natłoku myśli i skupiamy się wyłącznie na tym, co czujemy w danym momencie. Hindusi już wiele stuleci temu odkryli niezwykłą moc masażu głowy.

Do wykonania tradycyjnego hinduskiego masażu głowy wykorzystuje się olejki eteryczne, które nie tylko pielęgnują włosy i skórę, ale także pozwalają ukoić zszargane nerwy. Masażysta wykonuje delikatne, a jednocześnie zdecydowane i rytmiczne ruchy, dzięki którym spięte mięśnie ulegają rozluźnieniu. Masowanie głowy, szyi i barków przy użyciu aromatycznych olejków eterycznych pozwala zlikwidować napięcie mięśniowe, a co więcej poprawia stan włosów i skóry na głowie.

W Indiach masaż jest ściśle związany z praktykami duchowymi. Hindusi uważają bowiem, że regularne wykonywanie masażu w okolicach głowy pozwala pozbyć się negatywnej energii nagromadzonej w czakrze korony, która znajduje się na czubku głowy.

10 kroków do wyjścia z toksycznego związku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię