Biały Dom o wizycie J. Bidena w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w Europie prezydenta Joe Bidena zostaną ogłoszone działania zwiększające presję na Rosję. Amerykański przywódca weźmie udział w spotkaniu grupy G7 w niemieckim Schloss Elmau oraz szczycie NATO w Madrycie.

Joe Biden uda się do Europy w sobotę. Wizytę w Niemczech rozpocznie od spotkania z kanclerzem Olafem Scholzem. Następnie weźmie udział w szczycie G7. Jednym z głównych jego tematów będzie sytuacja na Ukrainie.

Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji zapowiedział, że uczestnicy szczytu wyrażą niezachwiane poparcie dla demokratycznej, suwerennej i zamożnej Ukrainy oraz zademonstrują zjednoczony front zachodni, wspierający Ukrainę w obliczu rosyjskiej agresji.

 

Przedstawiciele Białego Domu określają obecną sytuację w Europie mianem najpoważniejszego kryzysu bezpieczeństwa od dziesięcioleci.
„Prezydent bardzo jasno stwierdził, że NATO musi bronić każdego centymetra terytorium Paktu” – powiedział wysoki rangą urzędnik administracji, zapowiadając udział prezydenta USA w szczycie NATO w Madrycie, który będzie drugim punktem wizyty Joe Bidena w Europie.

Przy okazji wizyty w Hiszpanii prezydent USA spotka się z premierem Pedro Sanchezem i Królem Filipem VI.

IAR

Prawo do posiadania broni w USA – Kongres coraz bliższy uchwalenia reformy

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię