Joe Biden ma koronawirusa

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Bidena jest zakażony koronawirusem. Biały Dom poinformował, że amerykański przywódca ma łagodne objawy i będzie kontynuował pełnienie obowiązków w izolacji.

Informując o pozytywnym wyniku testu na Covid u Joe Bidena, rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre przypomniała, że prezydent USA jest w pełni zaszczepiony i po dwóch dawkach przypominających. „Ma bardzo łagodne objawy (…) Zgodnie z wytycznymi Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, pozostanie w izolacji w Białym Domu i w tym czasie będzie w pełni wykonywał wszystkie swoje obowiązki” – oświadczyła.

Według rzeczniczki Białego Domu, prezydent USA był dziś w kontakcie telefonicznym z członkami swego personelu i będzie uczestniczył w zaplanowanych spotkaniach przez telefon i Zoom.

 

Prezydencki lekarz Kevin O’Connor poinformował, że Joe Biden odczuwa zmęczenie, ma katar i okazjonalny suchy kaszel. Prezydent USA przyjmuje lek Paxlovid. Biały Dom zapowiedział, że będzie codziennie informować o stanie zdrowia prezydenta podczas jego pobytu w izolacji.

(iar)

Najbogatsi prezydenci Stanów Zjednoczonych

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię