San Diego – miasto w którym nie ma czasu na nudę

Najstarsze miasto Kalifornii nie pozwala się nudzić. Znajdą tu coś dla siebie wielbiciele aktywnego wypoczynku, zwiedzania, melomani, nawet miłośnicy natury. Tych ostatnich z pewnością przyciągnie Balboa Park, pełen dodatkowych atrakcji.

Historyczne budynki, liczne muzea i ogrody, a nawet znajdujące się na terenie parku ZOO, same w sobie przesycone są możliwościami ciekawego spędzania czasu. Tu można sycić oczy przepięknym stawem porośniętym liliami wodnymi, a będącym częścią ogrodu botanicznego, lub spacerować po urokliwych ścieżkach, odwiedzając liczne muzea.

Wzdłuż nabrzeża ciągnie się Mission Bay z czynnym delfinarium, które przyciąga tysiące turystów z USA i całego świata. Ogromne akwarium otaczające miejsca dla turystów pozwala na wrażenie przebywania w środku oceanu. Tu można zajrzeć rekinom prosto w oczy i przeżyć bez szwanku.

W centrum San Diego znajduje się Narodowa Dzielnica Historyczna Gaslamp Quarter. To tu można zobaczyć wiktoriańskie budynki z przełomu wieków, doskonale zachowane i odrestaurowane. Obszar wpisany jest do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych. Z kolei usytuowany tuż przy nabrzeżu San Seaport Village to miejsce pełne nie tylko klimatycznych sklepików, ale i uliczna scena dla występów wszelkiej maści artystów. Osoby lubiące klimat bohemy, będą się tu czuć jak ryba w wodach pobliskiego Pacyfiku. Z kolei stanowy park historyczny Old Town San Diego pozwala zwiedzającym zapoznać się z meksykańską i wczesnoamerykańską historią miasta.

San Diego to także miasto wielu muzeów i galerii sztuki, których nie sposób tu wymienić, Jednak turyści zmęczeni zwiedzaniem chętnie odpoczywają na Promenadzie Mission Beach . Dodatkową atrakcją tego miejsca jest Belmont Park – nadmorski park rozrywki w stylu wschodnim.
Wielbiciele morskich klimatów koniecznie powinni znaleźć czas, żeby odwiedzić park przyrody Sunset Cliffs. Zachody słońca obserwowane z klifów są niezapomniane.

MT

Los Angeles – Kreatywna Stolica Świata

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię