J. Biden wraca po kwarantannie do pracy i wzywa Amerykanów do szczepień

Prezydent USA Joe Biden powrócił do pracy w Gabinecie Owalnym. Amerykański przywódca zakończył izolację po otrzymaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

W krótkim wystąpieniu Biden chwalił osiągnięcia swego rządu w walce z Covod-19 i apelował do Amerykanów, by szczepili się i przyjmowali dawki przypominające.
Joe Biden przez 5 dni przebywał w izolacji. W tym czasie podawano mu lek antywirusowy PAXLOVID oraz paracetamol.

Dziś opuścił rezydencję witany oklaskami przez pracowników Białego Domu w Ogrodzie Różanym. „Miałem łagodne objawy, szybko wróciłem do zdrowia i czuję się świetnie” – mówił amerykański prezydent. Joe Biden powiedział, że łagodny przebieg choroby zawdzięcza szczepionce na Covid, w tym dwóm dawkom przypominającym, oraz lekowi antywirusowemu PAXLOVID.

Prezydent USA podkreślił, że testy, szczepionka oraz leki na Covid-19 są dostępne za darmo dla wszystkich Amerykanów. Chwalił postęp, jakiego USA dokonały w walce z pandemią. „Gdy mój poprzednik zachorował, był transportowany helikopterem do szpitala. Był poważnie chory, ale na szczęście wyzdrowiał. Gdy u mnie wykryto Covid, mogłem pracować w Białym Domu” – mówił Joe Biden i dodał, że odkąd objął stanowisko wskaźnik zgonów z powodu Covid w USA zmniejszył się o 90 procent.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię