Soki dla dzieci Capri Sun zanieczyszczone roztworem do czyszczenia

Ponad 5700 skrzynek (30 000 pojedynczych torebek) soków Capri Sun zostało zanieczyszczonych roztworem służącym do czyszczenia sprzętu do przetwarzania żywności.

Przedstawiciele Kraft Heinz, firmy produkującej skoki Capri Sun, napisali w oświadczeniu, że roztwór czyszczący został nieumyślnie wprowadzony na linię produkcyjną w jednej z fabryk.

 

„Rozcieńczony roztwór czyszczący, który jest stosowany w sprzęcie do przetwarzania żywności, został przypadkowo wprowadzony na linię produkcyjną w jednej z naszych fabryk”

Problem dotyczy Capri Sun Wild Cherry Flavored Juice 6.6 – ounce Pouches – soki Capri Sun o smaku dzikiej wiśni w torebkach 6,6 uncjowych. Produkty, których dotyczy problem, mają datę „najlepiej zużyć do” (Best When Used By) 25 czerwca 2023 roku. Kod producenta na poszczególnych woreczkach zaczyna się od 0733 a kończy na 0900. Kod producenta na kartonach, w których saszetki są sprzedawane, mieści się w przedziale od 0733 do 1000.

Firma dowiedziała się o problemie, po tym jak konsumenci zaczęli składać skargi na temat smaku soków. Wycofaniem objęte są soki sprzedawane tylko w Stanach Zjednoczonych.

Przedstawiciele firmy w oświadczeniu również napisali, że „Capri-Sun jak zawsze zobowiązujemy się do przestrzegania wysokich standardów jakości, ponieważ bezpieczeństwo naszych konsumentów jest najważniejsze. Jeśli ktoś ma obawy dotyczące swojego produktu, zachęcamy go do skontaktowania się z odpowiednią linią obsługi klienta w ich kraj zakupu, który można znaleźć na odwrocie produktów Capri-Sun”.

 

Osoby zaniepokojone wycofaniem mogą zadzwonić do działu obsługi klienta Kraft Heinz od 9:00 do 18:00. EST od poniedziałku do piątku pod numer 800-280-8252, lub wypełniając formę na stronie https://www.myfoodandfamily.com/contact_us, aby uzyskać więcej informacji lub zwrot pieniędzy.

Klienci, którzy kupili soki, które są wycofywane mogą zwrócić je do sklepu, w którym zostały zakupione.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię